1’er maaş ikramiye önerisi
Reklam
Reklam
  • Reklam

1’er maaş ikramiye önerisi

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, “Öğretmenlere 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde 1’er maaş ikramiye verilmelidir” dedi

24 Kasım 2020 - 09:12

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yazılı bir açıklama yapan Zeybek şunları söyledi: “Bilgi çağının yaşandığı günümüzde, teknoloji alanındaki hızlı gelişim ve değişimler, internet aracılığıyla bilgilerin hızlıca global olarak paylaşılması ve edinilmesi, eğitimin önemini ve verimliliğini daha da önemli kılmaktadır. Eğitim, gelişmenin, değişen koşullara uyum sağlamanın ve çağdaşlaşmanın vazgeçilmez koşuludur. Eğitimde kitap önemlidir, binalar, tesisler önemlidir ama asıl önemli olan kaliteli iyi yetişmiş zihni berrak, aydınlık öğretmenlerimizdir. Milli Eğitim Bakanlığı verilerine göre ülkemizde 1.117.686 öğretmenimiz görev yapmakta bu sayının 101.730’u sözleşmeli geri kalan rakam ise kadrolu öğretmenlerimizdir. Öğretmenler gününde, bildik ezber cümleler kurmak yerine, kalkınmamıza ve medeniyete güçlü katkılar sunacak nesilleri yetiştirmek için bu denli önemli olan öğretmenlerimize, gerçek değerleri verilmeli ve sorunları biran önce çözülmelidir. Bu çerçevede özetle yapılması gerekenler:

- Öğretmenler Meslek Kanunu çıkartılmalıdır.

- Öğretmenlerimize kendilerini ve ailelerini rahatça geçindirebilecekleri, kendilerini geliştirebilecekleri, insan onuruna yakışır bir ücret verilmelidir. Hiçbir öğretmen, ek iş arayışına girmeden kendini ve öğrencilerini geliştirmeye odaklanmalı.

- Öğretmenlere 3600 ek gösterge verilmelidir.

- Öğretmenler arasında sözleşmeli ve kadrolu gibi anlamsız ayrıma son verilmelidir

-  Atama bekleyen binlerce öğretmen adayının ataması gerçekleştirilerek eğitimin kalitesi artırılmalı, öğretmenlik istenilen bir meslek olmalıdır.

- Öğretmenlere 24 Kasım Öğretmenler Gününde 1’er maaş ikramiye verilmelidir.

 

AYDINLIK NESİLLER YETİŞTİRİYORLAR

Milletvekili Zeybek, “Sevgili öğretmenlerimiz, Ulu önder Atatürk’ün belirttiği üzere cumhuriyet sizden ‘fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür’ nesiller ister. Bu hedef ve umutla, aydınlık ve çağdaş nesiller yetiştiren tüm öğretmenlerimizi saygıyla selamlıyor, 24 Kasım Öğretmenler Gününüzü kutluyorum” dedi.

 

HABER MERKEZİ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Fanatik kuş
Fanatik kuş
  ŞEHİDE VEFA
ŞEHİDE VEFA