100. yıl anısına denize ‘1919’ yazıldı
Reklam
  • Reklam

100. yıl anısına denize ‘1919’ yazıldı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkarak başlattığı Milli Mücadele'nin 100. yılı etkinlikleri kapsamında, Samsun'da Atatürk Botanik Orman Parkı törenle hizmete açıldı

23 Mayıs 2019 - 15:15

Vali Osman Kaymak, Atakum'un Çatalçam mevkisinde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Atatürk Botanik Orman Parkı'nın kurucusu Recep Öztürk'e emeklerinden dolayı teşekkür etti. Kaymak, Öztürk'ün örnek bir insan olduğunu belirterek, Atatürk Botanik Orman Parkı'nın doğası, bitki örtüsü ve ağaçlarıyla uzun süren bir emeğin ürünü olduğunu vurguladı. Parkın halka armağan edildiğini bildiren Kaymak, "Recep Öztürk kendi imkanlarıyla burayı oluşturmuş. Bundan sonra desteklenerek korunmalı ve daha güzel hale getirilmeli. Halkımıza hayırlı uğurlu olsun" dedi. 

ÇİVİ ÇAKAN HERKESE TEŞEKKÜR

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci ise ülkenin Recep Öztürk gibi duyarlı insanlara ihtiyacı olduğunu ifade ederek, "Bu iş için çivi çakan herkese teşekkür ederim. Bundan sonrası için parkın eksiklerini bizler tamamlayacağız. Yolu ile iç düzenlemelerinde görülen eksikleri en kısa sürede yapacağız" diye konuştu.  

ARAZİSİNİ HALKA AÇTI

Emekli öğretmen Recep Öztürk, 19 Mayıs 1919'un 100. yılı kapsamında Atatürk'ün adını doğaya taşımak düşüncesiyle 10 dönümlük arazisini halka açtığını söyledi. Öztürk, Milli Mücadele'nin 100. yılında, emeklerini yansıtan alanın ‘Atatürk Botanik Orman Parkı’ olarak açılmasından gurur duyduğunu ifade etti.

BÜYÜKŞEHİR’DEN KATKI

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin parkın oluşturulmasına katkı sunduğunu dile getiren Öztürk, araziyi devlete bağışlayacağını anlattı. Atatürk Büstü ve parkın açılışın ardından protokol üyeleri Atatürk Botanik Orman Parkı'nda incelemelerde bulundu. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gytkjaer paraya takıldı!
Gytkjaer paraya takıldı!
Şampiyonluk bayrağı Sağlam’ın kafesinde
Şampiyonluk bayrağı Sağlam’ın kafesinde