• Reklam
15 bin kişi aynı safta

15 bin kişi aynı safta

İlkadım Belediyesi tarafından düzenlenen Kadir Gecesi programında 15 bin Samsunlu Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya geldi

12 Haziran 2018 - 10:32

İlkadım Belediyesi tarafından her yıl düzenlenerek geleneksel hale gelen ve bu yıl dördüncüsü düzenlenen ‘Seccadeni Al Gel’ Kadir Gecesi özel programı, 15 bin Samsunluyu bir araya getirdi. Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve 15 binden fazla kadın ve erkek Samsunlu vatandaşların katıldığı program Hafız Mehmet Erarabacı ve Mustafa Alphayta’nın okuduğu çifte ezan sonrası İmam Mustafa Sencan’ın kıldırdığı yatsı namazı ile başladı. Ardından Konya Süleyman Şah Camii İmamı Mustafa Erarabacı 15 bin kişiden oluşan cemaat ile teravih namazını kıldırdı. Kılınan namazlar ardından hep bir ağızdan dualar edildi.

ALLAH BİRLİĞİMİZİ BOZMASIN

Samsun Cumhuriyet Meydanı’nı dolduran vatandaşlara seslenen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “Böylesi anlamlı bir gecede Samsun’umuzun bu en büyük meydanında toplanan tüm kardeşlerime selam olsun. Rabbim birliğimizi dirliğimizi kardeşliğimizi daim eylesin. Rabbim; minarelerimizi ezansız Müslümanlıkla yoğrulan yurdumuzu Müslümansız bırakmasın. Ramazan ayının gönüllerimize serpmiş olduğu ferahlığın doruğa çıkmaya başladığı bir geceye ulaştık Elhamdülillah. Bu feyizli, bereketli, bin aydan daha hayırlı bir geceye bizleri eriştirdiğinden dolayı Yüce Rabbimize hamd-ü senada bulunuyor, O’nun Habibine, Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa'ya salat ve selamda bulunuyoruz. Rabbim faziletine inanarak ve karşılığını Allah'tan bekleyerek Kadir Gecesi’ni değerlendiren kişinin geçmiş günahları bağışlanır hadisi şerifine mazhar olmamızı lütfeylesin” şeklinde konuştu.

ÜLKEMİZİN SELAMETİ İÇİN DUALAR EDELİM

Teravih namazını çok büyük bir kalabalıkla birlikte kılmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Samsun Valisi Osman Kaymak, “Burayı bir mescide çevirdik. Genelde cuma namazlarında kalabalık camilere giderim. Büyüklerimiz 40 kişide bir kişinin duasının kabul olduğunu söylerler. O anlamda inşallah içimizde duası kabul olanlar hürmetine ibadetlerimiz kabul olur. Birbirimize dua edelim. Ülkemizin birlik, beraberlik, bağımsızlık ve geleceğimiz için dualar edelim. Türkiye devleti bir kuşatma altında. Bizleri içten ve dışarıdan kuşatmak istiyorlar. Onlara karşı en büyük silahımız birlik, beraberlik, inancımız ve imanımızdır. O yüzden ülkemizin selameti için dualar edelim. Buraya gelen herkese teşekkür ediyorum. Allah ibadetlerinizi kabul eder inşallah” diye konuştu.

CUMHURİYET MEYDANI’NDA GÖNÜLLER COŞTU

15 bin kişinin katıldığı ve İlkadım Belediyesi tarafından ücretsiz ikramların yapıldığı Kadir Gecesi özel programı konuşmaların ardından bir birinden güzel ilahi ve ezgilerin seslendirildiği Mustafa Demirci konseri ile devam ederken Ahmet Kemal Bacak’ın şiir dinletisi, Kuran-ı Kerim Güzel Okuma Türkiye Birincisi Osman Bostancı, Üsküdar Amine Hatun Camii İmam Hatibi Mustafa Alphayta ve Konya Süleyman Şah Camii İmam Hatibi Mehmet Erarabacı’nın Kuran Tilavetleri gönülleri coşturdu. Programın sonunda ise katılımcıların büyük ilgi gösterdiği Sakal-ı Şerif ziyareti gerçekleştirildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Direğe çarpıp yola savruldu
Direğe çarpıp yola savruldu
Yasa boğan ölüm
Yasa boğan ölüm