17 bin ton şeker pancarı üretilecek
Reklam
  • Reklam

17 bin ton şeker pancarı üretilecek

Terme Ziraat Odası Başkanı Ferda Ergün, bin 700 dönüm alanda 17 bin ton şeker pancarı üretmeyi hedeflediklerini dile getirdi

19 Mart 2020 - 10:29

Samsun’un ve üreticinin yararına olan her çalışmada her zaman yer alacaklarını dile getiren Terme Ziraat Odası Başkanı Ferda Ergün, “Çarşamba Şeker Fabrikası’nın açılması için fabrika toplantı salonunda şeker pancarı ekimi ile ilgili gerçekleştirilen toplantıda bin dönüm alana şeker pancarı ekimi gerçekleştireceğimin sözünü vermiştim. Bu alanı bin 700 dönüme çıkardım. Gerekli fizibilite çalışmalarımızı gerçekleştirdik, inşallah 17 bin ton şeker pancarı üreteceğiz ve Çarşamba Şeker Fabrikası’nın çalışması için katkı sağlayacağız. Çarşamba Şeker Fabrikası çalıştığı zaman üreticiye ve Samsun il ve ilçelerine ekonomik olarak büyük katkı sağlıyordu. İnşallah yeniden faaliyete geçecek ve ekonomik anlamda yine üreticiye ve esnaflara fayda sağlayacak” şeklinde konuştu.

BEN VERDİĞİM SÖZÜ TUTUYORUM

Çarşamba Şeker Fabrikası’nın bölge için öneminin farkında olduğunu dile getiren Terme Ziraat Odası Başkanı Ergün sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Ben Samsun ve ilçeleri için büyük önemi olan bu fabrikanın çalışması gerektiğini her zaman söylemiştim ve kapatılmasına da her zaman karşı çıkmıştık. Şimdi 2 dönüm tarlaya bile şeker pancarı ekemeyenler boy boy fotoğraf çekinerek gövde gösterisi yapmak istiyorlar. Benim fotoğraf çekinmek gibi bir hevesim yok. Ben sadece bu fabrikanın tekrar çalışması için elimden gelen çalışmayı yapıyorum ve o toplantıda verdiğim sözün arkasında durmanın gururunu yaşıyorum.”

 

Kaynak: samsunokur

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SAMDOB’tan açık hava konseri 
SAMDOB’tan açık hava konseri 
Huzurlu tatilin adresi Samsun Karavan Parkı
Huzurlu tatilin adresi Samsun Karavan Parkı