19 Mayıs bir varoluş destanıdır

19 Mayıs bir varoluş destanıdır

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, "19 Mayıs 1919, bir varoluş destanıdır. Tüm dünyanın hayretle izlediği emsalsiz bir zaferin destanıdır" dedi

18 Mayıs 2020 - 14:30

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın  101. yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

SİZLERE OLAN İNANCIMIZ TAMDIR

Milletvekili Yaşar mesajında şu ifadelere yer verdi:  "Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da milletine olan inancından aldığı güçle Samsun’da yaktığı kurtuluş ateşi tüm dünyada ders olacak bir bağımsızlık destanına dönüştü. Cumhuriyetimizin, çağdaş uygarlık yolunda hak ettiği hedefe ulaşabilmesinin en büyük güvencesi gençlerdir. Gençlere emenet edilen bu destan, büyük bir sorumluluğu da beraberinde getirmektedir. Gençlerimizin bu büyük ve kıymetli emaneti ilelebet koruyacağına ve gelecek nesillere daha güçlü bir şekilde aktaracağına olan inancımız tamdır. Büyük Önder Atatürk’ün Gençliğe Hitabesinde de olduğu gibi gençlerimize sesleniyor ve umutlu yarınlar için onlara olan güvenç ve inancımızın tam olduğunu bilmelerini, atacakları her adımda yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyorum." 

19 MAYIS, SAMSUN'DUR

Yaşar mesajına şöyle devam etti:  "Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkışı millet olarak varlığımızı güçlendiren, umutları canlandıran, kaderimizi değiştiren, yolumuzu aydınlatan tarihi bir adım olmuştur. Mustafa Kemal Atatürk, bu tarihi yolculuğa başladığı gün, halkın gücüne inanarak bağımsızlık, özgürlük, cumhuriyet ve demokrasi özlemiyle Kurtuluş Savaşı’nı başlatmış ve Cumhuriyeti esas kılmıştır. Milli Mücadelenin dalga dalga Anadolu’ya yayıldığı bu varoluş destanını, gençlerimiz iyi anlamalı ve kavramalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramınızı kutluyor, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere aziz şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum."

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ringler hazır
Ringler hazır
Başkan Şimşek destek istedi
Başkan Şimşek destek istedi