200 aileye gıda yardımı
Reklam
  • Reklam

200 aileye gıda yardımı

Yeni eğitim-öğretim dönemi öncesi yüzlerce öğrenciye kırtasiye yardımı yapan Samsun İli Fakirleri Koruma ve Yardımlaşma Derneği, şimdi de 200’e yakın aileye gıda yardımı yaptı. Dernek Başkanı Adem Vural, tespitini yaptıkları 100’ün üzerindeki öğrenciye burs yardımında bulunacaklarını söyledi

24 Eylül 2021 - 08:00

Samsun İli Fakirleri Koruma ve Yardımlaşma Derneği, tespitini yaptıkları ihtiyaç sahipleri ailelere yardım elini uzatmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde yüzlerce öğrencinin kırtasiye ihtiyacını karşılayan dernek, 200’e yakın aileye gıda yardımında bulunuyor. Dernek başkanı Adem Vural, ihtiyaç sahibi 110 öğrenciye burs yardımında bulunmayı planladıklarını söyledi. Vural, hayırseverlere yardım çağrısı da yaptı.

 

200 AİLEYE GIDA YARDIMI YAPILACAK

Başkan Adem Vural, “Geçtiğimiz günlerde yüzlerce öğrencimizin kırtasiye ihtiyacını karşıladık ve karşılamaya da devam ediyoruz. Fakat ihtiyaçlı ailelerimizin ihtiyaçları çok daha fazla olduğu için onların temel ihtiyaçlarını giderebilmek için tüm hızımızla çalışmaya devam ediyoruz. Bu bağlamda bugün 200’e yakın ailemize gıda kolisi verme kararı aldık. Ayrıca 50’şer adet ekmek markası, adaklık et teslim ediyoruz ve pek çok ailemizin elektrik ve su faturalarını ödemeye devam ediyoruz. Ayrıca şehir dışında üniversiteye giden öğrenci kardeşlerimizin yurt paralarını veriyoruz. Öte yandan gıda dışında deterjan ve diğer ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için market kartı vermeye devam ediyoruz” diye konuştu.

 

‘110 ÖĞRENCİYE BURS VERMEYİ DÜŞÜNÜYORUZ’

“Nerede çaresiz aile varsa biz tüm gücümüzle yanında yer almaktayız” diyen Başkan Adem Vural, “Aile mutlu ise çocuklar da mutlu olur ve topluma daha yararlı evlatlar yetiştiririz. Ekim ayının15’inden itibaren yaklaşık 110 öğrencimize harçlık oranında burs vermeyi düşünüyoruz. Onlarca çocuğumuz derneğimiz sayesinde üniversite ve Fen Liseleri kazandı. Bunların eğitimini sürdürebilmeleri için derneğimizin yardımlarına çok ihtiyaçları var” şeklinde konuştu.

 

HAYIRSEVERLERE YARDIM ÇAĞRISI YAPTI

Başkan Adem Vural, “Yoksul yetim olup derneğimizin bilgisi altında süper zeki ve çalışkan çocuklarımız var. Bunların iyi birer üst okul kazanabilmesi için çözümlemeli yardımcı kitaplar almaya devam ediyoruz. Hayırseverlerden rica ediyorum. Ne olur bu insanlara hep beraber sahip çıkalım ve onları gözü yaşlı olarak çaresiz bırakmayalım. Bu güne kadar derneğimize yardım eden tüm hayırseverlerden Allah binlerce kez razı olsun, iyi ki varsınız. Derneğimiz hayırseverlerden gelecek yardımları, ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmak üzere bekliyor” dedi.

 

Tolga BİRGÜCÜ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kadınlar 4 kat daha yatkın
Kadınlar 4 kat daha yatkın
Safra kesesini dikkate alın
Safra kesesini dikkate alın