2022’de seçim kaçınılmaz

2022’de seçim kaçınılmaz

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, hükümetin ekonomiyi düzelterek seçime gitme hayalleri kurduğunu ancak şartların bunu mümkün kılmadığını belirterek, “2022 yılı içerisinde seçim kaçınılmaz” dedi

06 Ocak 2022 - 12:02

Samsun Etik Haber’de yer alan habere göre; ülkede seçimin tüm şartlarının oluştuğunu, ortada bir güven ortamının kalmadığını belirten İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, hükümetin işleri düzeltip seçime gitmeyi planladığını ama şartların bunu mümkün göstermediğini ifade etti.

 

‘BİR GÜVEN ORTAMI YOK’

2022 yılı içerisinde bir seçimin kaçınılmaz olduğunu vurgulayan Milletvekili Yaşar, "Bu oluşan şartlarda hükümetin ülkeyi seçime götürmeden 2023 yılına kadar götürmesi için şartlar uygun değil. Şu an hiçbir sektör önünü göremiyor. Bir güven ortamı yok. Ülkenin bugün birinci önceliği ekonomi. Kimsenin bir ay sonrasında ne olacağına dair ekonomik anlamda bir öngörüsü yok" diye konuştu.

 

‘SANDIĞA GİDİLMESİ GEREK’

Verilen ekonomik rakamların hiçbir tanesinin tutmadığına değinen Milletvekili Yaşar, “Cumhurbaşkanı Erdoğan dünyada ilk 10 ekonomi arasında olacağımızı söylerken, bugün 18'den 22'ye düşüldüğü tablo karşısındayız ve üzüntü içerisindeyiz. Söylenenlerle gerçekler arasında dağlar kadar fark var. Faizleri aşağıya çektiklerinde enflasyonun da düşeceğini söylerlerken tam tersi oldu. Faizler düşerken enflasyon aldı başını gitti. Ülke bir belirsizlik girdabında sürüklenmekte. Bu belirsizlik ortamında biran önce sandığa gidilmesi gerekiyor" şeklinde konuştu.

 

‘PANDEMİYE SIĞINMAYIN’

Ekonomik daralmayı pandemiye bağlamaya çalışmanın gerçeklerden kaçmak anlamına geldiğini kaydeden Milletvekili Yaşar, şöyle devam etti: "Bütün dünyada pandemiye bağlı daralma olabilir ama hiç bir gelişmekte olan ülke statüsündeki ülke bu konumda değildir. Gelişmekte olan ülkelerdeki en yüksek enflasyon yüzde 6 oranındayken, yüzde 36 olan enflasyona sahip gelişmekte olan ülke gösterilemez. Ekonomik beceriksizliği dış güçler yapıyor diyerek bu söylemin arkasına saklanmanın bir anlamı yok. Madem dış güçler yapıyorsa bize söylesinler, açıklasınlar bu dış güçleri, muhalefet olarak bu dış güçlerin saf dışı bırakılması için elimizden gelen desteği verelim. Yıllardır dış güçler söyleminin arkasına saklanıyorlar ama artık vatandaşa bu dış güçler söylemi inandırıcı gelmiyor.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MUHTEŞEM
MUHTEŞEM
19 Mayıs’ı anlayarak kutlamalıyız
19 Mayıs’ı anlayarak kutlamalıyız