25 öğrenciye başarı bursu 

25 öğrenciye başarı bursu 

Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi, 2019-2020 eğitim öğretim döneminde 25 öğrenciye başarı bursu verdi

11 Eylül 2019 - 09:30

İngilizce, Arapça ve Fen Sosyal Bilimler olmak üzere üç alanda eğitim veren Türkiye’deki ilk ve tek okul olan Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi, 25 öğrenciye tercih ve başarı bursu verdi. 2019-2020 eğitim- öğretim yılına 60 İngilizce, 60 Arapça ve 60 Fen Sosyal Bölümü olmak üzere toplam 180 öğrenci ile başlayan Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi, ilk 10 öğrenciye gram altın ve başarı bursu verirken, 25 öğrencinin tamamına başarı bursu takdim etti.

SİZ VARSANIZ BİZ VAR OLACAĞIZ
2019-2020 eğitim-öğretim yılı açılış programında konuşma yapan Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü Zahit Köseoğlu, “Atakum Anadolu İHL olarak bizler evlatlarımızın, ülkemizin ve dünyamızın ihtiyacı olan dil, ilim, bilim, kültür ve sanat anlamında yetkin olabilmeleri için buradayız.  Kadim medeniyetimizin paha biçilmez mirasını yarınlara taşıyabilecekleri medeniyetlerden haberdar, yaşanan hayatı yorumlayabilen, problemlere çözüm üretebilen, madde ve manayı, ilim ve irfanı, teknoloji ile maneviyatı harmanlayan vicdan, hikmet penceresinden aynı anda bakabilen, aynı zamanda sadakati ile cesareti ile ilmi ile edebi ile ahlakı ile ve akademik başarısı ile en iyi noktalara taşımanın gayreti içerisinde olan bir okuluz.  Biz, 7/24 ekibimizle birlikte elimizden gelen gayreti gösteriyoruz ve göstermeye devam edeceğiz. Bizim için değerlisiniz, bizim için alternatifiniz yok, siz varsanız biz var olacağız. Siz dik durursanız biz dik duracağız” diye konuştu. 

4 YILDA 145 ÖĞRENCİYE BURS 
Canik Belediye Başkanı ve Atakum’a İmam Hatip Yaptırma ve Yaşatma Dernek Başkanı İbrahim Sandıkçı’nın destekleriyle 4 yılda 145 öğrenciye burs veren Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi,  akademik başarıya sahip, yabancı dile hakim ve manevi değerleri taşıyan öğrenciler yetiştirmenin gururunu taşıyor. 2019-2020 eğitim-öğretim yılına başarılı bir şekilde başlayan Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi, öğrencilerine üyelik belgesi dağıtıldı. Okul Müdürü Zahit Köseoğlu, yeni kayıt olan 180 öğrenciye üyelik belgelerini bizzat kendisi takdim etti. Köseoğlu, “Biz kocaman bir aileyiz aramıza hoş geldiniz. Bu belgeleri hayatınızın her anında yanında olması için dağıtıyorum.  Rabbim, bu çatı altında birlik ve beraberliğimizi daim eylesin inşallah. Çıkmış olduğumuz bu yolculuğun sonunda da her birinizin mutlu, hayallerini ve hedeflerini gerçekleştirmiş olarak ayrılmasını temenni ediyorum” dedi. 

HABER MERKEZİ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akaryakıtta çifte indirim
Akaryakıtta çifte indirim
33,3 milyon lira destek
33,3 milyon lira destek