30 sınıf karantinada
Reklam
  • Reklam

30 sınıf karantinada

Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı Arzu Topaloğlu, Samsun'da korona virüs nedeniyle kaç sınıfın kapatıldığını, kaç öğrencinin ve öğretmenin pozitif olduğunu açıkladı

17 Eylül 2021 - 08:12

Samsun'da 6 Eylül tarihinde okullarda yüz yüze eğitim başladı. Samsun'da yaklaşık 1262 bin öğrenci yeni öğretim yılına yetersiz önlemlerle girdi. Temizlik personeli sorunu yıllardır devam eden okullarda, hijyenin nasıl sağlanacağı da yanıtı beklenen sorulardan biri.

KAYGILIYIZ

Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı Arzu Topaloğlu, sağlıklı bir yüz yüze eğitim için mücadele ettiklerini söyleyerek kaygılı olduklarını ifade etti. Topaloğlu, "Bütün bu koşullarda hala eğitim öğretime devam ediyoruz. Tabii ki önceliğimiz ve eğitim öğretimin yüz yüze devam etmesi. Alınmayan tedbirler örneğin birisi temizlik personeli sorunudur. Okulların açılacağı tarih belliyken temizlik personeli alımını hala normal prosedür işleterek Ekim ayına kadar bekletilmesi, okulların kendi temizliğinin kendisinin yapmasının beklenmesi salgının seyrinde ciddi bir artışa neden olacakmış gibi duruyor" dedi.

 

KAÇ SINIF KAPANDI?

Samsun'da kapanan sınıf sayısı, pozitif öğrenci ve öğretmen sayılarını Samsun Son Haber'a açıklayan Topaloğlu, "Samsun'da kapanan sınıfları takip ediyoruz. 2 gün önce toplamda 30 sınıf karantinadaydı. Yine 2 gün öncesinin verilerine göre 17 öğretmenimiz, 33 öğrencimiz ve 1 memurumuz pozitif" diye konuştu.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kaçak kazı yapan 9 şüpheli yakalandı
Kaçak kazı yapan 9 şüpheli yakalandı
Kedi Evi projesi İlkadım’da hayat buldu
Kedi Evi projesi İlkadım’da hayat buldu