• Reklam
49 Baro’dan o toplantıya ortak kınama!

49 Baro'dan o toplantıya ortak kınama!

Ankara’da faaliyette bulunan ve ‘Düşünceye Özgürlük Girişimi'nin 18 Mayıs 2019 günü Kızılay’da sözde ‘Pontus Rum / Helen Soykırımının 100. Yılı’ iddiasıyla düzenleyeceği etkinliği, Samsun Barosu'nun da aralarında bulunduğu 49 baro kuruluşu yaptıkları ortak açıklamayla kınadı

15 Mayıs 2019 - 10:41 - Güncelleme: 16 Mayıs 2019 - 14:05

Samsun Barosu'nun da aralarında bulunduğu 49 baro kuruluşu yaptıkları ortak açıklamayla, Ankara’da faaliyette bulunan ve ‘Düşünceye Özgürlük Girişimi'nin18 Mayıs 2019 günü Kızılay’da sözde “ Pontus Rum / Helen Soykırımının 100. Yılı’  iddiasıyla düzenleyeceği etkinliğe sert tepki gösterdi. Samsun Baro Başkanı Kerami Gürbüz'ün de imza koyduğu ortak açıklamada, barış yanlısı ve savaş karşıtı bir etkinlik olarak sunulan bu faaliyetin Yunan Devleti ile diğer Türkiye karşıtı ülke ve kuruluşların günden güne yoğunlaşan ve Türkiye’nin egemenlik haklarına, toprak ve nüfus bütünlüğü ile milletlerarası hukuktan doğan her seviyedeki haklarına karşı ileri sürdükleri mesnetsiz ve asılsız ‘soykırım iddiaları’nı meşrulaştırma çabasının bir parçası olduğu vurgulandı.

‘MANİDAR BİR ZAMANLAMA’

Açıklamada, "Türkiye Cumhuriyetinin başkentinde Türkiye’den toprak koparmayı hedefleyen bir stratejinin parçası durumundaki bir toplantının söz ve ifade hürriyeti ile açıklanması da asla mümkün değildir. Ülkemizin her yönüyle kuşatıldığı ve çembere alındığı bir süreçte başkentimizde bu tür bir toplantının düzenlenmek istenmesindeki cüreti ve zamanlamayı da iyi okumak gerekir" denildi.

Kaynak: Gülsüm ATİK

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Canberk Dilaver TFF 1. Lig yolunda
Canberk Dilaver TFF 1. Lig yolunda
Canberk Dilaver TFF 1. Lig yolunda
Canberk Dilaver TFF 1. Lig yolunda