5 mahallede su sorunu çözüldü
Reklam
  • Reklam

5 mahallede su sorunu çözüldü

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Fatih Yıldız, Çarşamba ve Ladik ilçelerindeki kırsal kesimdeki beş mahallenin içme suyu sorununun çözüme kavuştuğunu söyledi

29 Kasım 2019 - 10:58

Çarşamba ilçesi Selimiye, Porsuk ve Şeyhgüven mahallelerinde bulunan içme suyu inşaatlarının tamamlandığını belirten SASKİ Genel Müdürü Fatih Yıldız, “Bu projede 9 kilometre terfi hattı ve 16 kilometre de şebeke hattı olmak üzere 25 kilometre hat döşendi. Proje de iki adet terfi merkezi, üç adet içme suyu deposu, bina abone bağlantıları ve enerji nakil hatlarının imalatları tamamlanarak içme suyu depolarına su verilmeye başlanılmıştır” dedi.  

ÇÖZÜME KAVUŞTU

Öte yandan Çarşamba ilçesi Kabaceviz Mahallesi ile Ladik ilçesi Salur Mahallesi içme suyu projelerinin de hızlı bir şekilde tamamlandığının altını çizen Fatih Yıldız, “Bu projelerde de 15 kilometre içme suyu iletim ve şebeke hattı ile iki kilometre terfi hattı olmak üzere toplam 17 kilometre hat döşendi. Altı adet içme suyu deposu ve iki adet terfi merkezi ile enerji nakil hattı çalışmaları tamamlanarak bölgenin içme suyu sorunu hızlı bir şekilde çözüme kavuşmuş oldu” diye konuştu.

BU HAFTA BİTTİ

Bölgede içme suyu çalışmalarının bu hafta itibariyle tamamlandığını kaydeden Yıldız, “SASKİ ekiplerinin yoğun çalışma neticesinde içme suyu sorununu çözdük. Bu kırsal mahallelerimizde tamamlanarak hizmete aldığımız içme suyu projelerinin bölge halkına hayırlı olmasını diliyor, proje ekibimizde bulunan tüm arkadaşlara gayretli çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

HABER MERKEZİ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sırada Ümraniye var
Sırada Ümraniye var
‘Hedefimiz Süper Lig’
‘Hedefimiz Süper Lig’