50 ay hapis istemi
Reklam
  • Reklam

50 ay hapis istemi

Samsun Devlet Hastanesi acil servisinde görevli doktor Z.K.'yı (26) darbettiği gerekçesiyle Gamze K. (19) hakkında yürütülen soruşturmada iddianame hazırlandı

26 Temmuz 2020 - 14:03

 

Samsun Devlet Hastanesi acil servisinde görevli doktor Z.K.'yı (26) darbettiği gerekçesiyle Gamze K. (19) hakkında yürütülen soruşturmada iddianame hazırlandı. Gamze K. için 'kamu görevlisine görevinden ötürü alenen hakaret' ve 'basit yaralama' suçundan toplamda 4 yıl 2 ay hapis cezası istendi. 23 Mart'ta Gazi Devlet Hastanesi'nde meydana gelen olayda, eli kapıya sıkışan Deniz A., yanına kuzeni Gamze K.'yı da alarak acil servise geldi. Hasta kabulde görevli sekreter, 2 kıza koronavirüs tedbirleri nedeniyle 'Burada sadece hasta kalsın' uyarısında bulundu. Dışarı çıkmayı kabul etmeyen kuzenler ise pratisyen hekim Z.K.'nin yanına gitti. Doktorun eline dokunduğu Deniz A., "Canımı acıttın, sen ne biçim doktorsun?" diyerek, bağırdı, Gamze K. da doktorun kafasına vurmaya başladı. Yaşanan arbede sonrası doktor Z.K., polis çağırdı. Hastaneye gelen İlyasköy Polis Merkezi ekiplerince gözaltına alınan Gamze K. tutuklandı. Şüpheli 2 ay önce de tahliye edildi.

 

 'DOKTORDAN ŞİKAYETÇİYİM'
Gamze K. ifadesinde, "Kuzenim Deniz ile acile gittik. Kuzenimin parmağı sıkışmıştı. İstediği röntgeni göstermek için doktorun yanına gittik. Doktor kontrol etmek için parmağına bastırdı. Kuzenimin canı acıdı ve doktora, 'Ne yapıyorsun sen, canım acıdı, yavaş bastır' dedi. Doktor da 'Eşkıya mısınız nesiniz?' diyerek, elini yukarı kaldırdı. Tokat atacak sandım. Doktor benim saçıma daldı, ben de karşılık vermek için ona daldım. Doktordan şikayetçiyim" dediği öğrenildi.

 

 'KAFAMA VURDU'

Pratisyen hekim Z.K. ise ifadesinde, "Acil serviste travma bölümünde çalışıyordum. İsmini şu an öğrendiğim kişiler travma bölümüne 2 erkek 2 kadın olarak geldiler. Ben de virüs salgını sebebiyle kendilerini uyararak, 'Burada sadece hasta kalsın. Diğerleri dışarı çıksın' dedim. Bunun üzerine Gamze K. ve Deniz A., 'Dışarıdayız ya görmüyor musun?' diyerek serzenişte bulundu. Bu sırada Deniz A.'nın parmağını muayene ederken elime alır almaz, 'Canımı yakıyorsun. Ne biçim doktorsun, sen doktor musun?' diye bağırdı. Gamze K. beni muayene masası ile duvar arasına sıkıştırdı, boğazımı sıkarak kafama vurdu. Arbede sırasında güvenlik görevlileri ve personel gelerek beni kurtardı. Başıma aldığım darbelerden dolayı başım ağrıdı, görevime devam edemedim" dedi.

 

 4 YIL 2 AY HAPSİ İSTENİYOR
Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından görevli doktor Z.K.'yı darbettiği gerekçesiyle Gamze K. hakkında yürütülen soruşturmada iddianame hazırlandı. Gamze K. için 'kamu görevlisine görevinden ötürü alenen hakaret' suçundan 2 yıl 8 aya kadar hapis, 'basit yaralama' suçundan ise 1 yıl 6 aya kadar hapis cezası istendi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Reflü hastalığı kanser nedeni
Reflü hastalığı kanser nedeni
Çocukları hastalıktan korumak mümkün
Çocukları hastalıktan korumak mümkün