’55 yıldır böyle bir şey görmedim’
Reklam
  • Reklam

'55 yıldır böyle bir şey görmedim’

Kurdaki dalgalanmaların sektörü ciddi anlamda etkilediğini söyleyen Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS) Samsun Şube Başkanı Zafer Güler, “55 yıldır ticaret yapıyorum, bu kadarını görmedim. Fiyatlara sermayemiz yetmez oldu. Alım gücümüz oldukça daraldı. Sisli havada yolumuzu arıyoruz” dedi

25 Kasım 2021 - 09:12

Önceki gün içinde peş peşe tarihi zirveleri gören dolar, akaryakıt fiyatlarında da baskı yarattı. Dolar/TL kurundaki hızlı artış üzerine benzin, motorin ve LPG bugünden itibaren zamlandı. Dün geceden itibaren zamlar pompaya yansıdı. Buna göre; benzin grubunda 1,02 TL artış, Motorin grubunda 1,06 TL'lik artış, LPG'de ise 70 kuruş artış oldu.

 

‘BU İŞİN TUTULACAK TARAFI YOK’

Son süreçle ilgili değerlendirme yapan Başkan Zafer Güler, “Son günlerde yaşananlar, her kesimde olduğu gibi bizde de müthiş olumsuz etki yapıyor. Artık bu fiyatlara sermayemiz yani elimizdekiler yetmez oldu. Tüketicide olduğu gibi bizim de alım gücümüz oldukça daraldı. Doların bu kadar yükselmesi dünyanın başka ülkelerinde de görülmüş bir şey değil. İstikrar ve güven ticaretin şartıdır. Ancak şu anda Türkiye’deki istikrar ortadadır. Dolar bizi ciddi anlamda etkiliyor. Nereden bakarsak bakalım bu işin tutulacak bir tarafı yok. Bizler ticaret erbabıyız ve bekliyoruz, çünkü beklemekten başka çaremiz yok. Bundan sonra ne olacağını söylemek de kestirmek de çok zor” diye konuştu.

 

‘55 YILDIR BU KADARINI GÖRMEDİM’

Dünya genelinde petrol sıkıntısı yaşandığını ifade eden Başkan Zafer Güler, “Bu yaşananlar sadece ülkemize özgü değil, bu sıkıntı tüm dünyaya hakim. Amerika imalatı çoğaltmaya ve kendi rezervlerini düşürmeye yöneldi. Kısacası son süreçte, güzel günler göremiyoruz. El yordamıyla sisli havada yolumuzu arıyoruz. Dolara bağlı iş yapan insanların Allah yardımcısı olsun. Ben 55 yıldır ticaret yapıyorum, bu kadarını görmedim” şeklinde konuştu.

 

Tolga BİRGÜCÜ

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun’da koronada artış var
Samsun’da koronada artış var
Atakum’da bu kış kediler üşümeyecek 
Atakum’da bu kış kediler üşümeyecek