6 yıllık sorun çözülüyor

6 yıllık sorun çözülüyor

Samsun’un Vezirköprü ilçesinde 2014 yılından bu yana gündemden düşmeyen huzurevi problemi çözülüyor. Huzurevi Yaptırma Derneği kurulması kararlaştırıldığını duyuran Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, inşaatı kaldığı yerden sürdüreceklerini açıkladı

24 Şubat 2020 - 12:10

Samsun’un Vezirköprü ilçesi Hıdırlık Mahallesi’nde yer alan 9 dönümlük arsa, 26 Şubat 2014 yılında hayırsever işadamı iki çocuk babası Kemal Kayalıoğlu tarafından huzurevi yapılması şartıyla bağışlanmıştı. Arsa daha sonra Vezirköprü Kaymakamlığı ile protokol yapılarak Vezirköprü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Fonu’na devredildi. Huzurevinin temeli aynı yıl, inşaatın bir an önce başlamasını istediği için bağışçının imkanlarıyla atıldı. Ancak huzurevi için ödenek çıkmazken, temel inşaatı süreç içerisinde atıl duruma düştü. Söz konusu huzurevi ile ilgili olumlu bir gelişme yaşandı.

HUZUREVİ DERNEĞİ KURULUYOR

Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, Vezirköprü Huzurevi inşaatının tamamlanması için Huzurevi Yaptırma Derneği kurulmasının kararlaştırıldığını söyledi. Başkan Edis, Vezirköprü Huzurevi inşaatının tamamlanması için Vezirköprü Belediyesi, Vezirköprü İlçe Kaymakamlığı ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı arasında bu hafta içi imzalanacak olan protokolle huzurevi inşaatının kaldığı yerden devam etmesi için çalışmalara start vereceklerini kaydetti.

BU HAFTA PROTOKOL İMZALANACAK

Huzurevi ile ilgili çalışmalarının sürdüğünü, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkililerince yapılan incelemelerde binanın temelinin sağlam olduğu yönünde rapor yazıldığını ve inşa çalışmalarının aynı temel üzerinden devam ettirileceğini kaydeden Başkan Edis, “Huzurevimiz yaklaşık 15 dönümlük arazi üzerine kurulu. Burada binamızı geliştirilebilir şekilde inşa edeceğiz. Huzurevimizin ilk projesi 100 yataklı olarak çizilmiştir ve mevcut planı ‘L’ şeklindedir. Biz bu planı ‘T’ şeklinde yaparak büyütmeyi amaçlıyor. Kısacası huzurevimizin inşaat kaldığı yerden devam edecek. Bu hafta içerisinde belediyemiz bakanlığımız ve kaymakamlığımız arasında bir protokol imzalanacak ve huzurevi inşaatımızın kaldığı yerden devam etmesini sağlayacağız” diye konuştu.

 

Tolga BİRGÜCÜ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Eczanelere korona düzenlemesi
Eczanelere korona düzenlemesi
7 FUTBOLCUNUN SÖZLEŞMESİ BİTİYOR
7 FUTBOLCUNUN SÖZLEŞMESİ BİTİYOR