65 yaş ve üzerine fizyoterapi seansı
Reklam
  • Reklam

65 yaş ve üzerine fizyoterapi seansı

Samsun Büyükşehir Belediyesi, yeni tip korona virüs (Kovid-19) sürecinde hastanelerdeki fizik tedavileri aksayan 65 yaş ve üzeri vatandaşlara evde fizyoterapi hizmeti veriyor

14 Eylül 2020 - 11:39

Kovid-19 salgını nedeniyle hastanelerde alınan sıkı tedbirler ile acil durumlar dışındaki muayene ve tedavilere getirilen kısıtlamalar, fizik tedavi gören yaşlıları olumsuz etkiledi. Samsun Büyükşehir Belediyesi, 65 yaş ve üzeri hastaların mağduriyetlerini gidermek için yaşlılara evlerinde fizyoterapi hizmeti sunmaya başladı. Günde 6 eve giden fizyoterapistler, hastalıklarına göre vatandaşların yapmaları gereken fizik hareketlerini uyguluyor. 45 dakika süren seanslar sonucunda hastalar, daha rahat hareket edebilir hale geliyor. 

EVE SAĞLIK HİZMETİ

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, gazetecilere, 65 yaş ve üstü vatandaşlara yönelik evde sağlık hizmetleri ile onların sosyal koşullarını iyileştirmeye çalıştıklarını belirtti.

Yaşlıların sağlıklarını daha iyi hale getirmek ya da belirli bir düzeyde tutmak için sağlık hizmetini evlere götürdüklerine işaret eden Demir, "Bunlardan bir tanesi de evde fizyoterapi seanslarıdır. Tedavisi yarım kalmış veya aksamış engelli ve yaşlı hastalarımızın evlerine giden fizyoterapistlerimiz, yaptırdıkları fizik egzersizleriyle bu kişilerin yaşamlarını kolaylaştırıyor" ifadelerini kullandı. 

MEMNUN KALIYORLAR

Yalnız yaşayan, kişisel işlerini yapamayan, desteğe muhtaç, maddi ve sosyal yönden yetersiz, fiziksel açıdan günlük aktiviteleri yetersiz, kendi başına sağlık kurumlarına ulaşamayan yaşlı, kimsesiz ve engellilere yönelik çok sayıda evde sağlık hizmeti verdiklerini vurgulayan Demir, şunları kaydetti:

"Fizyoterapi seansları ile amacımız, yaşlılarımızın fiziksel aktivitelerini artırarak yaşam fonksiyonlarını yükseltmektir. Sağlık durumlarını iyileştirip daha rahat hareket edebilmelerini sağlamak istiyoruz. Bu sayede kaslarını güçlendirip hareket kabiliyetini artırmış ve yaşamlarını kolaylaştıracak hale gelmiş olacaklar. Bu hizmetten dolayı çok memnun kalıyorlar."

HABER MERKEZİ

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
En yaşlı üçüncü takım
En yaşlı üçüncü takım
SAMDOB’tan  ‘gala konseri’ 
SAMDOB’tan  ‘gala konseri’