AĞAÇ DİKME BAYRAMI ÖNERİSİ

AĞAÇ DİKME BAYRAMI ÖNERİSİ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, sosyal medya kullanıcısı Abdullah Enes Şahin'in, ‘Ağaç Dikme Bayramı’ önerisiyle ilgili, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın Abdullah Enes Şahin isimli sosyal medya kullanıcısının paylaşımına destek olmasının ardından Enes'in hayali gerçek olma yolunda girmiş oldu" dedi

17 Temmuz 2019 - 12:28

Karaaslan, dünyanın en küçük botanik ormanını oluşturmak için 83 yaşında çalışmalarını sürdüren emekli öğretmen Recep Öztürk'ün kurduğu 'Atatürk Botanik Orman Parkı'nı ziyaret etti. Botanik ormandaki ağaçlar hakkında bilgi alan Karaaslan, emekli öğretmen Öztürk'ün Türkiye'nin yeşillenmesi için 25 yıl önce kıraç bir alanda ağaç dikmeye başlamasının çok anlamlı olduğunu vurguladı. Öztürk'ün bir hayal kurarak toprağa tohumları ekmeye başladığını belirten Karaaslan, "Biz de Mustafa Kemal Atatürk'ün Milli Mücadele'yi başlatmak için Samsun'a ayak bastığı 100'üncü yılında bu botanik ormanı '100. Yıl Ormanı' olarak gelecek nesillere taşıyacağız. Burada 150'den fazla bitki türü var. Bu ormanın Türkiye'de daha tanınır hale gelmesi için çalışacağız" dedi. Karaaslan, Recep Öztürk'ün çalışmasının Türkiye'de örnek olmasını istediklerini dile getirdi.

ORMAN VARLIĞINI KAT KAT ARTTI

Abdullah Enes Şahin isimli sosyal medya kullanıcısının 9 Temmuz'da Twitter hesabından yaptığı, "Bir fikrim geldi. Biz neden 'Ağaç Dikme Bayramı' ilan etmiyoruz. Her yıl bir gün ayıralım, çoluk çocuk maaile, 82 milyon ağaç dikelim. Hem dünyaya örnek olalım hem gelecek nesillere yemyeşil bir ülke bırakalım" paylaşımına da dikkati çeken Karaaslan, paylaşım sonrasında Şahin ile görüştüğünü söyledi.

AK Parti'nin son 17 yılda 5 milyon hektar alanda 4,5 milyon fidanı buluşturan ve  Türkiye'deki orman varlığını kat kat arttıran bir iktidar olduğunu ifade eden Karaaslan, bu açıdan Şahin'in paylaşımını değerli bulduklarını aktardı. Türkiye'deki orman varlığının attırılması bakımından çok güzel olan fikrin, vatandaşlardan da destek aldığına işaret eden Karaaslan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da fikre olumlu yaklaştığının altını çizdi.

ŞAHİN'İN FİKRİ GERÇEK OLMA YOLUNDA

Karaaslan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Şahin'in önerisine Twitter'dan yanıt verdiğini hatırlatarak, "Sayın Cumhurbaşkanımız da Enes'e cevap olarak, 'Bu çok güzel bir fikir Enes. Biz her zaman yemyeşil bir Türkiye için çalıştık, çalışıyoruz. Milli bir ağaçlandırma bayramımızın olması için de ben ve arkadaşlarım her zamanki gibi üzerimize düşeni yapacağız.' paylaşımda bulundu. Arkasından Tarım ve Orman Bakanımız da mesajı alarak bir paylaşımda bulundu ve Enes'in hayali gerçek olma yoluna girmiş oldu” dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bir gencin fikrine destek vermesinin önemli olduğuna da dikkat çeken Karaaslan, "Bir gencin fikrine bu kadar duyarlı bir Cumhurbaşkanına sahip olduğumuz için çok şanslı hissediyoruz kendimizi. Cumhurbaşkanımızın verdiği cevap gençlerimiz arasında da büyük yankı buldu" diye konuştu.

Kaynak: AA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tüfekle kol saati gasbı iddiası
Tüfekle kol saati gasbı iddiası
FETÖ/PDY şüphelisi İstanbul'da yakalandı
FETÖ/PDY şüphelisi İstanbul'da yakalandı