• Reklam
AK Parti’de kongreler bayramdan sonra

AK Parti'de kongreler bayramdan sonra

AK Parti’de mahalle delegeliği seçimleri tamamlandı. Sırada ilçe kongreleri var. AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, Kurban Bayramı'ndan sonra ilçe kongrelerinin başlayacağını söyledi.

12 Ağustos 2017 - 10:32

AK Parti’de mahalle delegeliği seçimleri tamamlandı. Sırada ilçe kongreleri var. AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, Kurban Bayramı'ndan sonra ilçe kongrelerinin başlayacağını söyledi.

AK Parti’de kongre süreci Kurban Bayramı’ndan sonra başlıyor. AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, “İlçe kongreleri ardından da il kongremiz ile yenilenmeyi ve tazelenmeyi sağlayacağız” dedi.

2019 SEÇİMLERİ ÇOK ÖNEMLİ

2019 yılında yapılacak seçimlere dikkati çeken Muharrem Göksel, "Bu seçimlerinin ne kadar önemli olduğunu 16 Nisan'daki referandum da gördük. Artık yüzde 50'nin üzerinde oy almanın ne kadar önemli olduğunu anladık. Başkanlık sistemi ile artık her seçimde yüzde 50'nin üzerinde oy almak zorunlu olmuştur. Onun için gece gündüz çalışacağız. Siyaset bizim yaşam tarzımız olacak. Önümüzdeki süreç belki değişiklikler, yenilenme, tazelenme olacaktır" diye konuştu.

BÜYÜK KONGRE 2018’DE

AK Parti'de kongre süreci 5-6 Ağustos'ta belde kongreleri ile başlayacak. 12 Eylül 2018'de büyük kongreyle tamamlanması beklenen süreçte, Erdoğan'ın "Yorulan varsa kenara çekilsin" sözleriyle gündeme gelen, kapsamlı değişikliklerin yapılması bekleniyor.

İL KONGRESİ KASIM AYINDA

Kasım ayında başlayacak il kongrelerinin ise önümüzdeki yıl şubat sonuna kadar tamamlanması planlanıyor. İl kongrelerinin tamamlanmasının ardından büyük kongre hazırlıkları başlayacak. 12 Eylül 2018'e kadar yapılması gereken büyük kongre tarihini ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan belirleyecek. Erdoğan'ın bu süreçte bazı il ve ilçe kongrelerine katılarak, teşkilata seslenmesi bekleniyor.

KAPSAMLI DEĞİŞİMLER YOLDA

AK Parti’deki yoğun kongre sürecinde, Erdoğan’ın "Metal yorgunluğu ve profesyonel deformasyon diye bir hastalık var, uzun süre görevde kalanlar bu hastalığa yakalanabiliyor. Yorulan varsa kenara çekilsin" sözleriyle gündeme gelen kapsamlı teşkilat değişimlerinin de yapılacağı belirtiliyor.
Gülsüm ATİK 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
24 SAAT ÇALIŞIYOR
24 SAAT ÇALIŞIYOR
LİGİN EN PAHALISI SAMSUNSPOR
LİGİN EN PAHALISI SAMSUNSPOR