AKYÜZ ATEŞ PÜSKÜRDÜ!
Reklam
Reklam
  • Reklam

AKYÜZ ATEŞ PÜSKÜRDÜ!

İlkadım Yabancılar Pazarıspor Başkanı Ali Akyüz, Antalya’da yaşanan hakem krizinin ardından adeta ateş püskürdü. Başkan Akyüz, “Hakem konusunda yoldan geçene gel düdük çal demişler. Hakem yanlışlarının en üst seviyede olması, kadın liginin tam bir fiyasko olduğunu açık açık göstermiştir” dedi

22 Nisan 2021 - 10:35

‘YOLDAN GEÇENE DÜDÜK ÇALDIRIYORLAR’

Turkcell Kadınlar Süper Ligi’nde mücadele eden İlkadım Yabancılar Pazarıspor, önceki gün karşılaştığı Fatih Vatanspor maçının ikinci devresinde maçın hakeminin verdiği hatalı kararları nedeniyle çıkmayarak tepki göstermişti. Kulüp Başkanı Ali Akyüz, “Kadın futbol maçları tam bir komedi havasında geçiyor. Hele de hakem konusunda yoldan geçene gel düdük çal demişler. Bir başka değişle de şu kimin kızı işsiz ise bize gelsin düdük çalsın denilmiş. Fatih Vatan maçımızda henüz 15 dakika içinde iki penaltımızı vermeyen, yanlış kararlar vermeye başlayan stajyer hakemler birde kırmızı kartla oyunu artık oynanmaz hale getirdiler. Bizde bizim üstümüzden stajyerlik görevlerini tamamlamasın ve çocuklarımı sahada rencide etmesinler diye sözde bu hakem arkadaşları protesto edip, ilk devre bitiminde soyunma odasına girmeden otobüse binip otelin yolunu tuttuk” dedi.

 

‘TAM BİR FİYASKO’

Başkan Akyüz, “17 gün içinde ligin oynatılması kararı alan TFF, sporcuların hastalanmasına, sakatlanmasına göz yummuş iken bir de stajyer hakemleri maçlara verdirmesi tam bir kaos olmuştur. Zoraki bir lig, zoraki turnuva, zoraki organizasyon… Katılmayanın birinci ligden düşeceği sıradan bir lig. Hal böyle iken hakem yanlışlarının da en üst seviyede olması kadın liginin tam bir fiyasko olduğunu, Turkcell’i de zedelediğini açık açık göstermiştir. Turnuva, lig, şampiyona adını ne koyarsanız koyun kadın futbolu değil. Bir adım ileri gidilememiş, geriye itmiştir. Diyeceğim o dur ki zorla güzellik olmaz. Zorla evlilik olmaz. Olursa çocukları belli bir süre sonra yetim kalır. Bizi resmen yetim bıraktılar. Üzülürüm ki Turkcell’e üzülürüm. Kız çocuklarına üzülürüm, parasını rızkından keserek kadın futboluna yatırım yapanlara üzülürüm” diye konuştu.

 

Mustafa ATASEVEN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vahap Çelik'ten dev yardım
Vahap Çelik'ten dev yardım
Çok anlamlı bayram ziyareti
Çok anlamlı bayram ziyareti