AKYÜZ AYRILIĞI AÇIKLADI
Reklam
  • Reklam

AKYÜZ AYRILIĞI AÇIKLADI

İlkadım Yabancılar Pazarıspor Başkanı Ali Akyüz, teknik ekiple yaşanan ayrılığı açıkladı. Akyüz, Akın Türker tarafından kulübün maddi olarak sıkıntıya sokulduğunu ve kendisiyle ayrıldıktan sonraki süreçte diğer antrenörlerin de ayrıldığını söyledi

25 Aralık 2019 - 11:49

 

 

 

İlkadım Yabancılar Pazarıspor Başkanı Ali Akyüz, dün yaptığı basın toplantısında son günlerde gündeme gelen ayrılıklar hakkında açıklama yaptı. Teknik ekipte yaşanan kopmaların sebeplerini söyleyen Başkan Akyüz, yeni teknik ekibi de açıkladı. Başkan Akyüz, “Samsun amatörüne mal olmuş bir kulüp olarak 15 gün önce bir değişiklik yaptık. İyi bir ekip kurduk. Samsun amatör futboluna en iyi şekilde hizmet etmek için yola çıktık. Birçok hocamızla çalıştık. Bundan iki sene önce farklı bir ekiple çalışmaya başladık. Kadıköyspor’dan ayrılan ekiple anlaştık. Güzel bir ivme kazandık. Kendilerine teşekkür ediyorum. Lakin Yabancılar Pazarıspor olarak yıllardın üzerine katarak ilerlediğimiz bir trend yakalamıştık. Maalesef son iki senede altyapı çoğalmasından hariç bir başarı elde edemedik” dedi.

‘MİLLİ TAKIMLARA OYUNCU VERİYORUZ’

Başkan Akyüz, “Bunun düzelmesi için bir yol çizdik. Akın Türker aramızdaydı İsmail Uyanık’ın baskısıyla birlikte Samsunspor’a gitti. Fakat Akın Türker’in bir ayağı yine bizdeydi. Fakat kendisiyle maddi bir sıkıntı yaşadığımız için yollarımızı ayırdık. Bunun içeriği çok geniş. Diğer ekiple birlikte de Kemal Soydemirci hocamıza görev verdik. Onun da o yükü kaldıramadığını düşünüyoruz. Kendisiyle görüşüp, teşekkür ettik. Altyapı ekibi geldi ve Kemal hoca yoksa biz de yokuz dediler. Yaptıkları şeyin yanlış olduğunu söyledim. Burada aldığımız ders, aynı ekip veya bir hoca sürekli aynı ekibi getiriyorsa bu şebeke tarzı bir durum oluyoruz. Ardından görüşmelerimiz gerçekleştirdik. Ayhan Bayraktar hocamız kabul etti. Sinan Ünal hocamız koordinatörlük yaparım dedi. Suat Türe hocamız da kabul etti. Güzel şeyler olmasını istiyoruz. Milli takımlara oyuncular vermeye başladık” ifadelerini kullandı.

YÜKSEL YILDIRIM SÖZ VERDİ

Şehir dışından profesyonel kulüplerin kapılarını çaldığını söyleyen Akyüz, “Bizde ilk hedefimizin Samsunspor olduğunu söyledik. Şu anda 800’ün üzerinde altyapı ve kızlarla birlikte bine yakın sporcumuz var. Diğer arkadaşlara hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Fakat bu kulüp Akın Türker tarafından maddi olarak sıkıntıya uğramıştır. Kamuoyu bunu bilsin. Biz güzel giden bir şeyi bozmak istemeyiz. Gürcan Çimen’i altyapı sorumlusu olarak göreve getirdik. Fatih Yıldırım, Altan Eyüpoğlu, Emir Ateş, Samet Uzun, bayanlarda Beyza Altınova, Fatma Serdar, Ayşe Taslam, Arife Şentürk, Kaleci antrenörlerimiz Necdet Soydaş, İlhan hocamız var. Yüksel Yıldırım tarafından bir gelişme oldu. Bayan futbol takımını birinci lige çıkartın ne gerekiyorsa yapalım dedi. Üç oyuncu transferi söz verdi. Samsunspor’a bir pilot takım lazım. Biz merkezde olarak pilot takım olmaya hazırız. Bu şekilde Samsunspor’a üçüncü ligde yer alarak hizmet vermeye hazırız. Nasip olursa seneye bu takım BAL’a çıkacak. Bu şekilde yola çıkacağız. Kulüp olarak biz her zaman iddialıyız” şeklinde konuştu.

Mustafa ATASEVEN 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Turhan Akşen
    6 ay önce
    Yuregine kalemine saglik Ilkadim Belediyesi Yab-pa Akademi Spor kulübü adina tesekkur ederiz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
4 saatten fazla düğün olmayacak
4 saatten fazla düğün olmayacak
İlk hasadı Deveci yaptı
İlk hasadı Deveci yaptı