Alaçam’da demokrasi şöleni yapacağız
Reklam
 • Reklam

Alaçam’da demokrasi şöleni yapacağız

Demokrat Parti (DP) Samsun Alaçam İlçe Başkanı Cevat Pak, 13 Haziran’da gerçekleştirilecek DP Alaçam İlçe 15. Olağan Kongresi için partililere önemli mesajlar verdi

04 Haziran 2020 - 10:26

Demokrat Parti (DP) Samsun Alaçam İlçe Teşkilatı 15. Olağan Kongresi’ne hazırlanıyor. 13 Haziran 2020 tarihinde ilçe parti binasında gerçekleştirilecek kongrede yapılacak seçimler için İlçe Başkanı Cevat Pak, partilere önemli mesajlar gönderdi. Kongrelerin partilerin demokrasi şöleni olduğunu vurgulayan Başkan Pak, demokrasiye inanan herkesin seçimlerde aday olabileceğini belirti. Seçim yarışının etik kurallar çerçevesinde yapılması gerektiğine dikkati çeken Başkan Pak, Demokrat Parti’nin bayrağını bundan sonraki süreçte de gururla sallamaya devam edeceklerini ekledi.

‘AYRIMCILIK YAPMADIM, YAPTIRMADIM’

Başkan Cevat Pak, “1983 yılında kurulduğundan buyana partimizde fiilen aktif olarak görev yapmaktayım. 5 yıl belediye meclis üyeliği, 10 yıl il genel meclis üyeliği görevlerinde bulundu ve bunların hepsine de ön seçimle seçildim. 12 Eylül 1919 yılında yapılan kongremizde Demokrat Parti İlçe Başkanı olarak göreve seçildim. Hiçbir zaman partilerimiz arasında ve Alaçam ilçemizde yaşayanlar arasında ayrımcılığa gitmedim, ayrımcılığa izin vermedim. Elimden geldiğince toparlayıcı oldum” diye konuştu.

PAK’TAN KONGRE VE SEÇİM VURGUSU

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde partilerinin Belediye Başkan Adayı Atalay Yılmaz ile Alaçam’da Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı’na rağmen 5 bin 500 oy alarak büyük başarı yakaladıklarını vurgulayan Başkan Pak, “Bugün ülkemizde yaşayan herkes, partimizin TBMM’de olmamasının eksikliğini hissetmektedir. Ben partimizin tüzüğü ve misyonuna inanan bir ferdiyim ve bunun için hiç bir zaman çizgimi değiştirmedim. Değiştirmeyeceğim. Kongreler her daim siyasi partilerin demokratik süreçleri ve şölenleri olmuştur. Ben de demokrasiye inanan bir partinin mensubu olarak, herkesin kongrelerde diğer seçimlere farkı isimlerin aday olması gerektiğine ve farklı fikirlerin olması gerektiğine inanıyorum. Ancak bunun etik kurallar içerisinde olması gerektiğini düşünüyorum” şeklinde konuştu. Son olarak Başkan Cevat Pak, 13 Haziran günü gerçekleştirilecek olan kongrelerinin Alaçam ilçesine, Samsun’a, Türkiye’ye ve tüm Demokrat Partililer için hayırlı uğurlu olmasını diledi.

 

Tolga BİRGÜCÜ

 

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Demokrat
  1 ay önce
  101 yıllık başkan maşAllah ne padişahlara nasip olmadı bu şeref
 • Bozkurt turan
  1 ay önce
  Editör Lee veya haberi yapanlar basım hatasını gorememisler veya şahsın beyanı boyleyse ikisinde büyük hata birincisi işine özen ikincisinde biraz tarih okumalı başlık güzel ama demokrasiye tam geçiş tarihini bilmeli1919tarihisavas yılları bizim tarihimizde....ikisinde çok ciddi hata
 • ALAÇAM DEMOKRASİ HAREKETİ
  1 ay önce
  HANGİ TOPARLAYICILIKTAN BAHSEDİYOR ANLAMADIM.GENEL MERKEZE 200 İMZA GİTTİ VE GİTMEYEDE DEVAM EDİYOR.BU ŞAHSIN BU PARTİYE ZARARDAN BAŞKA EN UFAK BİR FAYDASI OLMAMIŞTIR.HERKESİ KÜSTÜRMÜŞ VE PARTİYİ ALAÇAMDA BİTİRMİŞ VE BAŞKA BİR PARTİYE PAZARLAMIŞTIR!!!
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bebeklerde tedavi süreci nasıl ilerliyor?
Bebeklerde tedavi süreci nasıl ilerliyor?
‘SENİN İÇİN PES ETMEDİK BATUHAN’
‘SENİN İÇİN PES ETMEDİK BATUHAN’