Altın tavsiyesi
Reklam
  • Reklam

Altın tavsiyesi

Ankara Kuyumcular ve Saatçiler Odası Başkanı Çavuşculu,"Tasarruf yapmak isteyenler çeyrek, Cumhuriyet altını alacaklar. Kişi, altını hem takayım hem tasarruf edeyim diye alıyorsa çok az zararı olan ve makineyle yapılan bileziklerimiz var" dedi

13 Temmuz 2020 - 10:47

Ankara Kuyumcular ve Saatçiler Odası Başkanı Hasan Çavuşculu, tasarruf yapmak için ayrı takı olarak kullanmak için ayrı altınlara yönelinmesi gerektiğini belirterek, "Tasarruf yapmak isteyenler çeyrek, Cumhuriyet altını alacaklar. Kişi, altını hem takayım hem tasarruf edeyim diye alıyorsa çok az zararı olan ve makineyle yapılan bileziklerimiz var. El emeği daha az olduğu için bunların alımında ve satımında kayıp oranı çok düşük oluyor" dedi. 

‘EN GÜVENLİ LİMAN’

Çavuşculu, yeni tip korona virüs (Kovid-19) salgını sürecinde normalleşme döneminin başlaması ve düğünlere izin verilmesiyle gözlerin çevrildiği altın alışverişine ilişkin değerlendirmede bulundu. Altının her zaman güvenli liman olduğunu ve yükselişini sürdüreceğini dile getiren Çavuşculu, ülkelerin de altın stoklarını artırmaya gayret ettiğini söyledi. Çavuşculu, yıl sonu itibarıyla altının gram fiyatının 500 lira civarında seyretmesini beklediklerini bildirdi.

AA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sınava girecek öğrencilere ulaşım ücretsiz
Sınava girecek öğrencilere ulaşım ücretsiz
EGE TÜRKİYE ŞAMPİYONU
EGE TÜRKİYE ŞAMPİYONU