Altyapının yol haritası oluşturuluyor
Reklam
  • Reklam

Altyapının yol haritası oluşturuluyor

Sportif yetenek taraması ve spora yönlendirme projesi kapsamında Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, ilçe protokol ziyaretlerine devam ediyor. Yetenekli çocukları tespit etmek, onları spor branşlarına yönlendirerek üst düzey sporcu olarak yetiştirilmelerini sağlamak amacıyla, adım adım Samsun'un spor altyapı haritası oluşturuluyor.

12 Şubat 2020 - 11:26

 

HEDEF GENİŞ KİTLELERE YAYMAK

Geleceğin şampiyon sporcularının tespit edilip yetiştirilmesi amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı ile ortaklaşa hayata geçirilen Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi kapsamında, Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu Terme Kaymakamı Murat Zadeleroğlu, Çarşamba Kaymakamı Doç. Dr. Şükrü Yıldırım, Tekkeköy Kaymakamı Edip Çakıcı ve Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan'ı makamında ziyaret etti. Çocuk ve gençleri sporla tanıştırmak, sporu geniş kitlelere yaymak, spor kültürü yerleştirmek, sporu sevdirmek, spora başlama yaşında bulunan yetenekli çocukları tespit etmek, onları spor branşlarına yönlendirerek üst düzey sporcu olarak yetiştirilmelerini sağlamak amacıyla, Mayıs 2018’de başlatılan proje ile adım adım Samsun'un spor altyapı haritası oluşturuluyor.

DESTEK SÖZÜ ALDI

2019-2020 eğitim öğretim dönemi 'Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi' hazırlıkları kapsamında Terme, Çarşamba, Tekkeköy Kaymakamları ve Çarşamba Belediye Başkanını makamına ziyaret eden İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu projenin ilçelerde uygulanabilir olması için Kaymakam ve Belediye başkanlarına projeyi anlatarak fikir alışverişinde bulundular.  İlçe protokollerinde destek sözü alan İl Müdürümüz İsmail Kasapoğlu, diğer ilçeleri kapsayan gezilerine ve projenin tanıtımına devam edecek. Ziyarette İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu'na, Spor Şube Müdürü Celalettin Kapçak, Tekkeköy Gençlik ve Spor İlçe Müdürü İlkay Aydın ve İlçe Milli Eğitim Müdürleri eşlik etti. 

Mustafa ATASEVEN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İLKADIM'IN 'VEFA' EKİBİ İŞBAŞINDA
İLKADIM'IN 'VEFA' EKİBİ İŞBAŞINDA
ADALET BAKANLIĞI İÇİN SAMSUN'DA SINAV
ADALET BAKANLIĞI İÇİN SAMSUN'DA SINAV