Anaokul öğrencileri cimnastik yapıyor
Reklam

Anaokul öğrencileri cimnastik yapıyor

Samsun'da ‘Spora Cimnastik ile Başlıyorum Projesi’ uygulanıyor. Proje kapsamında anaokullarında eğitim gören 986 öğrenci ile özel eğitim kurumlarındaki 350 çocuğa cimnastik öğretiliyor

10 Ocak 2020 - 10:34

Samsun'da ‘Spora Cimnastik ile Başlıyorum Projesi’ kapsamında anaokulları ile özel eğitim kurumlarındaki çocuklara cimnastik öğretiliyor. Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, projenin tanıtımı amacıyla Canik Cimnastik Salonu'nda düzenlenen programda, geçen yıl eylül ayında Canik ilçesinde başlayan projeye daha sonra diğer ilçelerin de katıldığını söyledi.

14 OKULDAN ÇOCUK EĞTİİM ALIYOR

Projenin özellikle anaokulundaki çocuklara hitap ettiği aktaran Kasapoğlu, "14 anaokulundan 986 öğrenci ile özel eğitim kurumlarındaki çeşitli engel gruplarından 350 çocuğumuz spora cimnastikle başlıyor. Çocuklara antrenörler nezaretinde eğitim veriyoruz. Geleceğin yıldız sporcularını 4 ila 6 yaş arasındaki çocuklarımızdan seçmeye başlıyoruz. Çocukların bu yaşta sporu sevmesi, cimnastik yapması, gelecekte başarı olmaları adına büyük önem taşımaktadır. Burası bir nevi sporcu fabrikası haline dönüşecek" ifadelerini kullandı.

GÖSTERİ YAPTILAR

Kasapoğlu, cimnastiğin zor bir spor dalı olduğuna işaret ederek, "Cimnastikte dünya, olimpiyat ve Avrupa şampiyonları çıkarmak istiyoruz. Bu zorlu spora çocuklarımızın anaokulu çağlarında başlaması gerekiyor. Bunun için erken yaşta projeler yaparak çocuklarımızı cimnastik veya farklı branşlarda spora yönlendiriyoruz" dedi. Programda minik sporcular ile çeşitli engel gruplarındaki çocukların sunduğu cimnastik gösterisi de beğeni topladı.

AA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Salıpazarı’na ilk trafik lambası
Salıpazarı’na ilk trafik lambası
Bu yıl da Bafralıların gözdesi
Bu yıl da Bafralıların gözdesi