Asarcılıklılar Derneği hizmete açıldı
Reklam
  • Reklam

Asarcılıklılar Derneği hizmete açıldı

Asarcık Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin yeni hizmet binası dün geniş bir katılımla açıldı. Açılışta konuşan dernek başkanı Bayram Konuşuk, “Kültür ve geleneğimizin yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması için canla başla mücadele edeceğiz” dedi

14 Kasım 2019 - 09:10

Asarcık Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin yeni yeri dün geniş bir katılımla açıldı. İlkadım ilçesi Kışla Mahallesi Gebi Caddesi No:251’deki açılışa Asarcık İlçe Kaymakamı Hasan Günaydın, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, AK Parti İl Başkanı Av. Ersan Aksu, Büyükşehir Belediyesi önceki Başkanı Zihni Şahin, Sevdamız Samsun Platformu Genel Başkanı Nuri Seven ve yönetim kurulu üyeleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, bazı muhtar derneklerinin yöneticileri, mahalle muhtarları, Asarcıklılar ve çok sayıda davetli katıldı.

'AMACIMIZ KÜLTÜRÜMÜZÜ KORUMAK’

Derneğin açılış programında yönetim kurulu adına konuşan Asarcık Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Bayram Konuşuk, “Asarcık ilçemiz için canla başla çalışacağız. Bu kalabalık ve bizdeki azim çıktığımız yolda başarıya ulaşacağımızın gösterisidir. Asarcıklı hemşehrilerimiz, her şeyin en iyisi ve en güzeline layıktır. Asarcıklı hemşehrilerimize layıkı ile hizmet etmek için canla başla mücadele edeceğiz. Gençlerimize sahip çıkacağız, onların eğitimlerine katkı vermek ve desteklemek için elimizden geleni yapacağız. Bizim gibi dayanışma ve kardeş derneklerin amacı, bağlı bulundukları yörenin kültürünü, örf ve adetlerini gelecek nesillere aktarmaktır. Kültür ve geleneğimizin yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması için canla başla mücadele edeceğiz. Asarcık’ın kültür geleceğini tüm ülkeye tanıtmak için elimizden geleni yapacağız. Amacımız kültürümüzü korumaktır. Sivil toplum kuruluşlarının bir siyasi parti kimliği yoktur ancak devlet ve halk arasında bir köprü görevi üstlenmektedir. Bunun için vatandaşımıza sahip çıkılması gereken yerde sahip çıkılacak ve temsil edilecek yerde temsil etmektir” diye konuştu. Akabinde İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Büyükşehir Belediyesi önceki Başkanı Zihni Şahin, Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu ve AK Parti İl Başkanı Av. Ersan Aksu da birer konuşma yaparak dernek yönetim kuruluna çalışmalarında başarılar diledi. Konuşmaların ardından protokol üyeleri ve dernek yönetim kurulu üyeleri hep birlikte derneğin açılış kurdelesini kesti.

Tolga BİRGÜCÜ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gytkjaer paraya takıldı!
Gytkjaer paraya takıldı!
Şampiyonluk bayrağı Sağlam’ın kafesinde
Şampiyonluk bayrağı Sağlam’ın kafesinde