Asgari ücrete ara zam
Reklam

Asgari ücrete ara zam

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, “Asgari ücreti önümüzdeki hafta açıklayacağız” dedi

24 Haziran 2022 - 16:58

Artan enflasyonla birlikte vatandaşın alım gücünün azalması ve asgari ücrete yıl sonunu beklemeden ara bir zam yapılacak mı soruları gündemi meşgul ediyor. Merakla beklenen asgari ücret zammı konusunda bir son dakika gelişmesi yaşandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Türkiye KAMU-SEN Toplantısı'nda konuya dair önemli açıklamalarda bulundu. Asgari ücret zammının ne zaman açıklanacağı konusunda heyecanlandıran ifadeleri kullanan Bakan Bilgin şu şekilde aktardı:

 

ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA PAYLAŞACAĞIM

"Temmuza yapacağımız düzenlemeyle birlikte rakamlar kamu çalışanlarımıza enflasyon karşısında nefes aldıracak. Emekli işçilerimizi de koruyacağız. Çalışan işçilerimizi de korumak bizim görevimizdir. İşçi sendikaları, işveren sendikalarıyla görüştüm, çalışmalarımız sürüyor. Önümüzdeki hafta başında ya da ortasında kamuoyuyla paylaşacağım. Türkiye'nin emekçileri Türkiye'nin çalışanları endişe etmesinler, Türk Devleti onların yanındadır. Biz yüzde 50'nin üzerinde asgari ücreti artırdık. Aralık sonu yaptığımız güncelleme enflasyon nedeniyle unutuldu. Bunun işsizliğe neden olacağı iddia edildi ama öyle olmadı. Biz ekonomideki bütün gelişmeleri sosyal politikalarla destekledik."

 

MEMURLAR DA YAŞADI

Memur ve emeklilerinin zammı temmuz ayında yapılacak. 6 aylık enflasyon farkına toplu sözleşme zammı eklenerek yapılacak zamla ilgili farklı bir senaryo uygulanacak mı merak konusuydu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, yaptığı konuşmada, temmuzdaki düzenlemelerin kamu çalışanlarına nefes aldıracağını bildirerek, maaşlara enflasyonun üzerinde zam yapılacağını belirtti. Bakan Vedat Bilgin, kamu çalışanlarına enflasyon farkının üzerinde zam yapılacağını belirterek "Ne gerçekleşirse gerçekleşsin enflasyonun üzerinde, kamu çalışanlarımızı koruyan bir oranda sosyal bir koruma ilave zammı yapacağız" dedi.

 

 

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sapık yakalandı!
Sapık yakalandı!
Mezbahadaki cinayete müebbet hapis
Mezbahadaki cinayete müebbet hapis