Atakumlu daha ucuz ve kaliteliye ulaşamadı
Reklam
  • Reklam

Atakumlu daha ucuz ve kaliteliye ulaşamadı

Samsun Tuhafiyeciler Odası Başkanı Ahmet Akbaş, Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün okul kıyafetlerindeki değişimleri odaya bildirmemesi nedeniyle vatandaşın daha ucuz ve kaliteli ürünlere ulaşmasının önüne geçtiğini söyledi.

15 Eylül 2021 - 09:54

 

Samsun merkezde İlkadım ve Canik İlçe Mili Eğitim Müdürlüklerinin okul kıyafetlerindeki değişimi oda ile sürekli paylaştığını kaydeden Samsun Tuhafiyeciler Odası Başkanı Ahmet Akbaş, "Bize okul kıyafetlerindeki değişimler bildirildiğinde üyelerimizi yeni kıyafet değişiklikleri konusunda bilgi veriyoruz. Üyelerimizde yeni kıyafetlere göre anında üretime geçiyorlar. Bu sayede rekabet ortamı doğuyor ve vatandaş ürüne daha ucuz ve daha kaliteli olarak ulaşabiliyor" dedi.

REKABET ORTAMI KALKTI

Canik ve İlkadım'da faaliyet gösteren okulların yeni kıyafetler konusunda odanın anında bilgilendirilmesine rağmen, Atakum'daki okullardaki kıyafet değişikliği hakkında ilçe milli eğitim müdürlüğü tarafından kendilerine bilgi verilmediğine işaret eden Akbaş, "Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından odamıza okullardaki kıyafet değişikliği konusunda bilgi verilmemesi sebebiyle vatandaşın yalnızca belli merkezlerden ürüne ulaşma seçeneği doğmakta ve bu durumda rekabet ortamını ortadan kaldırdığı için ürünün fahiş fiyattan alıcı bulmasına sebep olmakta. Değişiklik odamıza bildirilmiş olsa birçok üyemiz üretim yapma imkanı bulacak ve bu sayede vatandaş alacağı ürüne daha ucuz ulaşma imkanı bulurken, üründeki kalitede artacaktır" diye konuştu. Kaynak: SAMSUN ETİK HABER

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun’da Gazapizm ve Gaye Su Akyol rüzgarı
Samsun’da Gazapizm ve Gaye Su Akyol rüzgarı
Öğrenciler tehlike altında
Öğrenciler tehlike altında