Atasam’dan farkındalık projesi
Reklam
  • Reklam

Atasam’dan farkındalık projesi

Atasam Sağlık Grubu, daha sağlıklı bir dünya oluşumuna destek vermek için idari mercilerle ortak hareket ederek, yeşil alanların sayısını ve metrekaresini arttırmak için harekete geçiyor.

22 Mayıs 2020 - 03:02

Samsun’un önemli sağlık kuruluşlarından biri olan Atasam Sağlık Grubu, Hastanesi, Çarşamba ve Atakum Tıp Merkezleri ile, korona virüsü pandemisi süresince tecrübeli doktor ve sağlık çalışanlarıyla hastalarına şifa oldu ve olmaya devam ediyor. Testleri pozitif çıkan hastaların tedavileri Atasam’da tamamlanarak evlerine dönmeleri sağlandı. Sağlık grubu yeşil alanın artmasına katkı vermek için farkındalık projesi hayata geçiriyor. Atasam Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Tuğrul Akyazıcı. “Nasıl kurtuluş savaşında gece gündüz demeden, şartlara bakılmaksızın fedakârca mücadele edildiyse ve karanlıklar aydınlatıldıysa Atatürk ve silah arkadaşlarının kurtuluş savaşında verdiği kahramanlığı bugün aynı ruhla ve aynı kararlılıkla bütün sağlık çalışanlarımız kovid-19’a karşı vermişlerdir” diye konuştu.

‘YARINA ERTELEME’

Yaşanılan bu sürecin herkese birçok şey öğrettiğini ifade eden Dr. Akyazıcı, “Görünmeyecek kadar küçük bir şey hızla hayatımıza girdi ve dünyaya ‘dur’ dedi. Anı yaşamanın ne demek olduğunu, her an, her şeyin olabileceğini, mutlu olmanın bireysel değil herkesin mutluluğuyla bir olabildiğini, en çok da, dünyanın kontrolünün bize ait olmadığını öğretti korona. Yarınların ne getireceğini bilemiyoruz. Bu nedenle Atasam Sağlık Grubu olarak; çocuklarımıza daha iyi bir gelecek sunmak için, toplumsal yaşamın iyileştirilmesine katkıda bulunmak, toplumsal duyarlılığı, farkındalığı arttıracak söylemler ve kampanyalar üretmek için, toplumumuzu, hastalarımızı ve hasta yakınlarımız bilinçlendirerek, erken teşhisin önemine dikkat çekmek için, sağlıklı yaşamı destekleyen organizasyonlarda bulunmak için, engelli ve yaşlılarımızın, günlük hayatta karşılaştıkları olumsuzlukları ortadan kaldırmak ve ‘Engelli ve yaşlı dostu marka’ olmak için, cinsiyet ayrımcılığına son verecek, cinsiyet eşitsizliğini giderecek ve kadının sosyal yaşamını, haklarını koruyan bir yapıda ‘kadın dostu marka’ olmak için, yaşadığımız bölgede idari mercilerle ortak hareket ederek, insanlarımızın nefes alabilecekleri yeşil alanların sayısını ve metrekaresini arttırmak, yeşil dostu marka olmak için ‘yarına erteleme’ diyoruz” şeklinde konuştu.

 

HABER MERKEZİ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kaybedilen itibar yeniden verilmeli
Kaybedilen itibar yeniden verilmeli
Protokol imzalandı
Protokol imzalandı