Atasam’dan kan bağışı kampanyası
Reklam
  • Reklam

Atasam’dan kan bağışı kampanyası

Kuruluşunun 15. yılını kutlayan Atasam Hastanesi, önemli bir sosyal sorumluluk projesine daha imza attı. “Hayat vermek senin elinde, yarına erteleme” sloganı altında sağlık çalışanları kan bağışında bulundu

19 Haziran 2020 - 10:12

Atasam Sağlık Grubu’nun Kızılay Samsun Şubesi iş birliğiyle düzenlenen kan bağışı kampanyası büyük ilgi gördü. Atasam Grup bünyesinde çalışan yüzlerce personel hastane bahçesinde konuşlanan Kızılay kan alma otobüsü önünde sıraya girerek kan bağışında bulundu. 

ÖNEMLİ BİR KAMPANYA

Tam donanımlı bir hastane, Çarşamba ve Atakum’daki iki adet Tıp Merkezi ile Samsun ve çevre insanına 15 yıldan bu yana kaliteli sağlık hizmeti sunduklarını belirten Atasam Sağlık Grubu Yönetim Kurulu üyesi ve Hastane Baş Hekimi Op. Dr. Salih Zeki Pişkin çok önemli bir kampanyaya imza attıklarını söyledi. 

BAĞIŞ SAYISI AZALDI

Yaşanan pandemi süresinde kan bağışında bulunan vatandaşların sayısının azaldığını vurgulayan Pişkin, “Oysa öte yandan hayat devam ediyor. Bu süreçte başta büyük operasyonlar olmak üzere, kan ihtiyacı olan pek çok hasta olduğunu düşünecek olursak azalan kan stoklarını yeniden eski seviyesine yükseltebilmek için Atasam ailesi olarak böyle bir kampanya düzenledik” dedi. 

KAN VERENE DE FAYDASI VAR

Her yıl binlerce insanın bir hastalık ya da kazadan dolayı kan bulamadığı için yaşamdan koptuğunu vurgulayan Pişkin, “Kan vermek hasta ve zor durumdaki insanlara yardım etmenin yanı sıra vücuda da oldukça faydası var. Her 4 saniyede 1 ünite kana ihtiyaç duyuluyor. Ülkemizde her gün yaklaşık 9 bin insanın kaderini gönüllü kan bağışı yapan insanlar belirliyor. Kızılay’ın yeri bu nedenle çok çok önemli” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SAMDOB’tan açık hava konseri 
SAMDOB’tan açık hava konseri 
Huzurlu tatilin adresi Samsun Karavan Parkı
Huzurlu tatilin adresi Samsun Karavan Parkı