Atıl kalan İlkadım Belediyesi ne olacak?

Atıl kalan İlkadım Belediyesi ne olacak?

Samsun'da İlkadım Belediyesi’nin yeni hizmet binasına taşınması sonrası atıl kalan ve satışı planlanan eski hizmet binasının ne olacağı ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı

07 Aralık 2019 - 11:30

Samsun'da 31 Mart yerel seçimlerinin ardından satışı gündeme gelen İlkadım Belediyesine ait eski hizmet binası ile ilgili yeni gelişme. Samsun'da atıl kalan İlkadım Belediyesi eski binasının ne olacağı belli oldu. İlkadım Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından belediye birimlerinin yeni hizmet binasına taşınması ile atıl kalan eski bina ile Gazi hizmet binasını belediyeye kaynak sağlamak amacıyla satışa çıkartma yetkisi almıştı. Atıl kalan İlkadım ve Gazi Belediyesi eski hizmet binalarının satışı ile ilgili yapılan girişimlerden şuana dek bir sonuç alınamazken, İlkadım Belediyesi eski hizmet binası ile ilgili ise yeni bir gelişme yaşandı.

OTOPARK OLACAK

Bu yeni gelişmeye göre satışı gündeme gelen İlkadım Belediyesi eski hizmet binasına ait yer, Samsun Büyükşehir Belediyesi ile yapılan anlaşmaya göre otopark olacak. Samsun Büyükşehir Belediyesinin şehir içi otopark sorunun çözmek amacıyla gündeme getirdiği bazı projeleri hayata geçirmek için uygun yer arayışı olduğu, şehir içerisinde otopark yapımı ile ilgili bazı noktalar belirlediği biliniyor. Belirlenen bu noktaların dışında Samsun Büyükşehir Belediyesinin, atıl kalan İlkadım Belediyesi eski binasına ait yeri de otopark yapmak için istediği ve bu konuda taraflarla anlaşma sağlandığı gündeme geldi. Samsun Büyükşehir Belediyesinin, otoparka dönüştürmek için alacağı eski İlkadım Belediyesi hizmet binasına karşılık ise İlkadım Belediyesine yer vereceği öğrenildi.

Kaynak: Samsun Kent Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Halil’den yoğun tempo
Halil’den yoğun tempo
SAMSUN’DAN TÜRK FUTBOLUNA ARMAĞAN:‘FUTBOLMATİK’
SAMSUN’DAN TÜRK FUTBOLUNA ARMAĞAN:‘FUTBOLMATİK’