ATLAR ÇARŞAMBA’DA KOŞACAK

ATLAR ÇARŞAMBA’DA KOŞACAK

Çarşamba Rahvan At Yarışları’na herkesi davet eden Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, “At sporu ve at sevgisi bizlere atamızdan yadigar. Desteklemek ve yaşatmak, gelecek kuşaklara aktarmak bizim görevimiz” dedi

26 Temmuz 2019 - 10:21

ŞAMPİYON ATLAR GELECEK

Çarşamba Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen Çarşamba Rahvan At Yarışları, 28 Temmuz 2019 Pazar günü saat 11.00’de Yeşilırmak Doğal Yaşam Park’ında gerçekleştirilecek. Çarşamba Belediyesi’nin öncülüğünde, Türkiye Jokey Kulübü, Türkiye Yarış Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği, Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu tarafından düzenlenen ve Türkiye’nin dört bir yanından 100 yarış atının katılacağı Çarşamba Rahvan At Yarışları bu yıl da nefes kesecek. 11 gruptan oluşan Çarşamba Rahvan At Yarışlarında, Türkiye’de grubunda şampiyonluk yaşayan atlarda mücadele edecek.

‘ATAMIZDAN YADİGAR’

Geleneksel ata sporlarını yaşatmak istediklerini vurgulayan Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, “At sporu ve at sevgisi bizlere atamızdan yadigar. Desteklemek ve yaşatmak, gelecek kuşaklara aktarmak bizim görevimiz. Tüm bu gayretlerle ata sporlarımızdan olan binicilik yeniden canlanmıştır. 28 Temmuz Pazar günü saat 11.00’de yapılacak olan Çarşamba Belediyesi Gelenekse Rahvan At Yarışlarımıza tüm halkımızı davet eder, katılacak olan yarışçılara başarılar dilerim” dedi.

Kaynak: Mustafa ATASEVEN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
PEHLİVANOĞLU’NDAN TED’DE ÖNEMLİ MESAJLAR
PEHLİVANOĞLU’NDAN TED’DE ÖNEMLİ MESAJLAR
Karadeniz'de CHP'li belediyelerden dayanışma 
Karadeniz'de CHP'li belediyelerden dayanışma