Avcı: Çiftçi yok sayıldı

Avcı: Çiftçi yok sayıldı

Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı ekonomik tedbirler paketinde çiftçilerin yok sayıldığını belirtti

20 Mart 2020 - 12:29

Açıklanan ekonomik destek paketinde çiftçi yok sayıldı.18 Mart 2020 tarihinde Çankaya Köşkünde yapılan toplantının ardından Sayın Cumhurbaşkanımızın bütün Ayvacıklı Çiftçilerimiz adına Ayvacık Ziraat Odası Başkanlığı olarak destekliyoruz. Ancak; Cumhurbaşkanımızın yapmış olduğu 19 maddelik korona virüsünden dolayı ekonomik destek programında çiftçimizin ‘Ç’ sinin bile yer almaması çiftçimizi ziyadesiyle üzmüştür. Her kesimin ekonomik desteklemeye ihtiyacı olduğundan daha fazla zor şartlarda üretim yapan çiftçilerimizin her kesimden daha çok desteklenmeye ihtiyacı vardır. Aylar önce Türkiye Büyük Millet Meclisini ziyaret eden 55 vilayetimizin Ziraat Odalarının Çiftçilerimiz adına yapmış oldukları bölge milletvekillerini ziyaretlerimizden bugüne kadar hala bir çözüme kavuşturulmamıştır. Hala bir çözüm bulunmamışken korona -19 virüsü ile alakalı alınan ekonomik tedbirler arasında da çiftçinin olmaması dört milyon civarındaki çiftçimizi hayal kırıklığına uğratmıştır.

Örneğin 500 tl’nin altında daire alacak kişiye destek sağlayacakken Türkiye’nin, Türk milletinin, milyonlarca sığınmacının, turistin, sofralarını zor şartlarda üreterek dolduran çiftçimiz neden göz ardı edilmiştir. Ev olmazsa çadır olur, seyvan olur ama buğday, mısır, pirinç, ekmek, sebze ve meyve olmazsa olmazımız olduğunu görmemek en hafif tabiri ile akıllara zarardır. Sayın Genel Başkanımız başta olmak üzere her milli konuda devletimizin milletimizin ve hükumetimizin yanında olan ziraat odalarının talepleri ivedilikle dikkate alınarak sayın genel başkanımızın da belirttiği üzere çiftçilerimizin aşağıdaki talepleri acil çözüme kavuşturulmalıdır” diye konuştu.

 

Göksel IRMAK

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
‘Sürece göre hazırlıkları yapacağız’
‘Sürece göre hazırlıkları yapacağız’
TOPLANMA İPTAL
TOPLANMA İPTAL