Aydın’dan esnaf için örnek çalışma
Reklam
  • Reklam

Aydın'dan esnaf için örnek çalışma

Samsun Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Eyüp Aydın, tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs ile mücadele eden esnafı için whatsapp hattı başta olmak üzere oda olarak pek çok hizmeti devreye soktu

02 Haziran 2020 - 12:38

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs olayı Samsun'u da etkisi altına alması sebebi ile iş dünyasında ve ekonomide ciddi yıpranmalara neden oldu ve olmaya devam ediyor. Özellikle küçük esnaf, yani emeğini ekmeğini günlük kazançla elde etmeye çalışan insanlar bu durumdan en çok etkilenen kesim olmuş durumda. Esnafın içinde bulunduğu durum hakkında açıklamalarda bulunan Samsun Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Eyüp Aydın, "Öyle oldu ki bizler 2019 yılını, 2020 yılında tolere etmeyi düşünürken bir başka yük daha bindi sırtımıza. Dünyaca yaşanan bu sıkıntı belki de ilk diyebileceğimiz bir olağanüstü durum. Bunun farkındayız ve ülkemizin de bu durumu en iyi şekilde yönettiğini de görüyoruz" dedi.

ÜYELERİNE KUMANYA YARDIMI

65 yaş üstü üyelerinin tamamına belirli aralıklarla ulaşıp ihtiyaçlarını sordukları ve taleplerini yerine getirdiklerinin kaydeden Aydın, "Aynı zamanda bu güne kadar 27 ihtiyaç sahibi üyemizin ihtiyaçlarını imkanlarımız doğrultusunda karşıladık 130 üyemize de gıda yardımında bulunduk. Üye esnaflarımız yanında çalışan 158 personelimize de hem giyecek hem de gıda desteği sağladık. Sanayi sitelerimiz içerisinde dezenfekte çalışmaları düzenli devam ediyor 65 yaş üstü üyelerimizin 1 Haziran dan itibaren işyerlerini gerekli tedbirleri alarak açmaları kararı da ayrıca bizleri sevindirdi. Umarız bu konuda bir sorun yaşamayız" diye konuştu.

samsunetikhaber

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
‘Zorlu rakipler bizi bekliyor’
‘Zorlu rakipler bizi bekliyor’
‘Şampiyonluk forması duvara asılır’
‘Şampiyonluk forması duvara asılır’