Ayvacık’ta tarım çalıştayı 
Reklam
  • Reklam

Ayvacık'ta tarım çalıştayı 

Tarım ve Orman İl Müdürü İbrahim Sağlam, Ayvacık Ziraat Odası'nı ziyaret etti. Başkan Erdal Avcı, ilçede 'tarım çalıştayı' düzenleyeceklerini kaydetti

14 Ağustos 2020 - 10:50

Samsun'un Ayvacık ilçesinde bulunan Suat Uğurlu ve Hasan Uğurlu baraj göllerinde yıllardır kangrene dönüşmüş olan 'Taran Balığı'nın (İsrail Sazanı) gölden temizlenmesi için bugüne kadar yapmış oldukları mücadeleden bahseden Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, ayrıca ilçede 'tarım çalıştayı' düzenleyeceklerini kaydetti.

İSRAİL SAZANI GÜNDEMDEYDİ
Ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan Başkan Erdal Avcı, şöyle konuştu: "Gittiği her yeri işgal eden 'İsrail Sazanı', göllerimize özgü yayın ve sazan balığının türünü neredeyse tamamen yumurtlama döneminde yiyerek yok ederken, 2021 yılında DOKAP'a yaptırılmış olan proje sayesinde kurtulacağımızın müjdesini verdi. Ayrıca baraj gölüne kıyısı olan mahallelerdeki fındık arazilerinin Hasan Uğurlu ve Suat Uğurlu baraj göllerinden damlama sulama yöntemi ile faydalanabilmeleri için yapmış olduğumuz talebe olumlu bakarak, konuyu DSİ Bölge Müdürlüğü ve Genel Müdürlük nezdine taşıyacağını söyledi. Ayvacık’ın tarımını katma değer katacak projeler için en kısa zamanda Tarım İl Müdürlüğü heyeti ile birlikte Ayvacık'ta Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı ve Ziraat Odası iş birliği ile bir 'tarım çalıştayı' düzenleyeceklerini ifade etti."

HABER MERKEZİ
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
3-0 ŞAHLANIŞ
3-0 ŞAHLANIŞ
Samanlık ve iki mağaza kül oldu
Samanlık ve iki mağaza kül oldu