Ayvacık’ta üçlü isyan!

Ayvacık’ta üçlü isyan!

Samsun Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, Millet Bahçesi binası, 5 Temmuz Şehitler Parkı ve Ayvacık Futbol Sahası’nın tribünlerindeki bakımsızlığa isyan etti

12 Şubat 2022 - 11:12

Samsun’un Ayvacık ilçesindeki Millet Bahçesi binası, 5 Temmuz Şehitler Parkı ve Ayvacık Futbol Sahası’nın tribünlerindeki bakımsızlığı gündeme getiren Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, “Bu rezilliklere kim dur diyecek” diyerek isyan etti.

 

‘HESAP VERİLMELİDİR’

Başkan Avcı, “2015 yılında yapımı tamamlanan aynı yıl yağan karın etkisiyle çöken Ayvacık Futbol sahasının tribünleri aradan 6 yıl kadar zaman geçmesinden sonra 2022 yılında yağan karda yeniden yıkıldı. Buradan soruyorum bu tesisiler yapılırken hava şartları , doğal afetler hesaplanmıyor mu ? hesaplanıyorsa kullanılan malzemeden mi çalınmış ihale şartnamesine uygun malzeme kullanıldıysa neden her kar yağmasında tribünler çöküyor 2015 yılında çökmesinden sonra yapan firmaya ne gibi bir işlem yapılmıştır. Çöken tribün yine aynı firmaya mı yaptırılmış spor tesisi tamamlandıktan sonra teslim alan olur veren her kimse haklarında soruşturma açılmış mıdır? Buradan Sayın Valimize ve Çarşamba Cumhuriyet Başsavcılığına yukarıda arz ettiğim konunun hem idari yönde hem de adli yönden soruşturulması tüysüz yetimin hakkını yiyen herkimse bunun hesabını Türk Milletini adına karar veren bağımsız yargımızda hesap vermelidir” diye konuştu.

 

‘TAMAMEN ÇÖKMÜŞ’

Başkan Avcı, “Ayvacık ilçemizde 2019 yılında yaklaşık eski para ile 1 trilyona yakın para harcanarak yaptırılan Millet Bahçesi olarak açılışı yaptırılan bina da tamamen şu anda çökmüş vaziyettedir. Devletin ilçemize hizmet için gönderdiği ödeneklerle yapılan yapıların neredeyse yüzde 80’ini yıkıldı. Kimse burada yağan karı mazeret olarak göstermesin bunun yapımı esnasında çok çeşitli dedikodulara maruz kalan maruz kalmasından da o tarihten beri burada bir bit yeniğinin olduğunu Ayvacıklıların tamamına yakını bilmektedir. Bunun yapımına onay veren teknik heyet mutlaka doğal afetleri göz önünde bulundurarak projeyi hazırlamıştır. Bahse konu olan millet bahçesinde ki yıkılan bu bina işletmecisi tarafından düğün davet ve toplantılar için kiraya verilmektedir. Ya içerisinde yüzlerce insanın olduğu anda bu bina bu şekilde çökseydi, buradaki can kayıplarının hesabını ,sorumluluğunu kim üslenecekti? Bu konu ile alakalıda o dönemin yetkili ve etkili kişilerinden altında imzası bulunan idari yönden Samsun Valiliğimiz adli yönden de Çarşamba Cumhuriyet Başsavcılığımızı göreve davet ediyorum” şeklinde konuştu.

 

‘EŞEKLER GEZİYOR’

“Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından ihale edilen 15 Temmuz Şehitler Parkı’nın da akıbeti diğerlerinden farksız” diyen Başkan Avcı, “Trilyonlarca para harcanarak yapılan şehitler parkının halı sahasında affedersiniz eşekler gezmektedir. Soyunma odaları, tuvaletlerin klozetleri lavaboları kırık dökük, dışarıdan gelen misafirlerimiz ihtiyaçları için girdikleri 15 Temmuz Şehitler parkının sosyal tesislerinden burunlarını tıkayarak kaçıyorlar. Bu ne vurdum duymazlık bu yatırımları onay vererek teslim alan ey zat-ı muhteremler bu tesisleri kendi paranız ile yaptırsaydınız bu şekilde atıl durumda bırakır mıydınız? Kendinizin parasıyla olsa kendinizden sorumluydunuz ama şimdi 84 milyon insanın kul hakkını nasıl ödeyeceksiniz? Cumhur İttifakı’na muhalefetten zarar gelmez sayın Cumhurbaşkanımızın basına kapalı ve açık istişare toplantılarında bütün bir ilçe örgütlerini kibirden, gururdan uzak durmaları talimatlarına rağmen hala kibir, gurur, israf, adam kayırmacılık yapan il, ilçe örgütleriniz varken muhalefete hacet yok sokakta gezerken bile alçak dağları ben yarattım edasıyla dolaşan yöneticileriniz yüzlerce muhalefet partisinin yapamayacağını Cumhur İttifakı’na yapmaktadırlar” ifadelerini kullandı.

 

HABER MERKEZİ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsunspor’da 12 futbolcunun lisansı çıkartılmadı
Samsunspor’da 12 futbolcunun lisansı çıkartılmadı
Pompalı dehşeti!
Pompalı dehşeti!