AYYAŞLAR YİNE YAKTI!
Reklam
  • Reklam

AYYAŞLAR YİNE YAKTI!

Samsun'da madde bağımlılarının ve alkoliklerin meskeni haline gelen metruk bina bir anda alevlere teslim oldu

18 Haziran 2020 - 11:58

Yangın, İlkadım ilçesi Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan metruk binada meydana geldi. Alevler kısa sürede tüm binayı sarınca, çevredekiler itfaiyeye haber verdi. Olay yerine gelen ekipler, yanan metruk binada söndürme çalışması başlattı. İtfaiyenin yarım saatlik çalışması sonucunda yangın söndürülerek kontrol altına alındı. Polis ekipleri de bu esnada çevrede güvenlik önlemleri alarak yolu araç trafiğine kapattı. Bölgedeki vatandaşlar binayı madde bağımlılarının işgal ettiğini ve daha önce de yangın çıktığını söyledi. 

3 AYRI YAZI YAZDIK

Samsun Mimarlar Odası Başkanı İshak Memişoğlu da “Söz konusu yangında bitişiğinde bulunan Mimarlar Odası Binamız az bir hasarla kurtulmuştur. Anılan bina metruk olup, kimliği belirsiz kişiler tarafından çeşitli illegal amaçlarla ve barınmak amacıyla kullanılmaktaydı. Binada oluşan çöpler fare ve haşere oluşumuna sebep olmakta, bu durum çevre binalara zarar vermekteydi. Oluşan olumsuzluklarda, bahse konu binaya bitişik olan Mimarlar Odamızın binası da etkilenmekteydi. İlkadım Belediye Başkanlığı’na, 21-09-2018 ve 22-04-2019 tarihlerinde yaşanılan olumsuzlukların ve bu yapının yangın tehlikesi yaratma ihtimalinin olduğunu ayrıntısı ile anlatan iki ayrı yazı yazılmış, yazılarımıza hiçbir cevap alamamamız sonucunda Samsun Valiliği’ne 4-11-2019 tarihinde önceki yazılar da ekte konularak tekrar bir yazı daha yazılmış ve bu yazıya da cevap alınamamıştır.

Gelinen noktada üç ayrı müracaatımızda da belirttiğimiz gibi yangın tehlikesi yaratma ihtimali olan yapı yanmıştır. Burada kamu kurumu sorumluluğunun değerlendirilmesini kamu oyunun taktirine  bırakıyoruz” dedi.

HABER MERKEZİ-AJANSLAR

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dere yatakları rehabilite edilmeli
Dere yatakları rehabilite edilmeli
İstihdam sorunu kalmayacak
İstihdam sorunu kalmayacak