BAFRA’DA ’AFET DOPOSU’ KURULDU

BAFRA'DA 'AFET DOPOSU' KURULDU

Türk Kızılayı Bafra Şubesi tarafından yurt içinde meydana gelen doğal afetler sonrasında afetzedelere acil beslenme hizmeti verecek olan ‘Afet Deposu’nu hizmete açtı

20 Mayıs 2020 - 10:57

Samsun’un Bafra ilçesinde olası afet sonrası afetzedelere destek olma amacıyla ‘Afet Deposu’ kuruldu. Dönemin Türk Kızılayı Bafra Şube Başkanı Osman Genç'in girişimleriyle başlatılan ‘Afet Deposu’ inşaatı, yeni Başkanı Ecz. Halim Tutku Demircan ve yönetimi ile devam etti. 2018 yılında yapılması planlanan ve afet sonrası bölgedeki acil ihtiyaçları karşılamak için yapılan ‘Afet Deposu’, beslenme alanında, mobil ekmek fırını, mobil mutfak ve mobil ikram araçları ile kaliteli ve hızlı hizmetle afetzedelerin yanında olması planlanıyor.

DEMİRCAN: GURURLUYUZ

Türk Kızılayı Bafra Şube Başkanı Ecz. Halim Tutku Demircan, “Böylesi önemli bir projeyi ilçemize kazandırmaktan mutluyuz ve gururluyuz. Umarım bölgeye ve Bafra'ya önemli hizmetler ederiz" diye konuştu.

ERTÜRKMEN: TEŞEKKÜR EDİYORUM

Çetinkaya bölgesinde yer alan Afet Bölge deposunun inşaatının bitmesiyle depoyu ziyaret eden Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen ise, "Türk Kızılayı, Türkiye'nin en büyük sivil toplum kuruluşudur, hizmetlerine verilen bağışlarla devam eden bu kuruluşumuz ülkemizde yaraları sarmaya da devam ediyor. Ben bu anlamlı projenin hayata geçirilmesinde katkısı olan herkese teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

 

Ebubekir YILMAZ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ringler hazır
Ringler hazır
Başkan Şimşek destek istedi
Başkan Şimşek destek istedi