BAFRA’DA İNSANLIK DIŞI İKİ OLAY
Reklam
  • Reklam

BAFRA’DA İNSANLIK DIŞI İKİ OLAY

Samsun’un Bafra ilçesinde, biri kadın diğeri erkek iki yaşlı vatandaş, sokak hayvanları için bırakılan suyu yere döktü ve yemlere zarar verdi. Şahıslar hakkında suç duyurusunda bulunuldu

15 Mayıs 2020 - 10:37

Samsun’un Bafra ilçesinde bu kadarına da pes dedirten bir olay gerçekleşti. İlçenin Gençlik Caddesi üzerinde meydana gelen insanlık dışı olayda; yaşlı oldukları gözlemlenen biri erkek diğeri kadın iki vatandaş, sokak hayvanları için hayvanseverler tarafından yapılan yardımlara zarar verdi.

YAŞLI KADIN YEMLERİ AYAĞI İLE TOPRAĞA GÖMDÜ

İlk olarak bir kadın vatandaş, güvercinler için kaldırıma konulan yemleri ayağıyla bir toprak bölgeye iterek üzerini kapattı. O anları cep telefonunun kamerasıyla kayıt altına alan başka bir kadın vatandaş ise “Oruç tutun, kuran öğrenmeye gidin, abdestli namazlı olun... Güvercinlerin yemine zarar vermeye utanmıyorsunuz değil mi, vicdansızlar?” diyerek tepki gösterdi. Yaşlı kadın, tüm bu uyarılara aldırış etmeden yemleri ayağı ile sürüklemeye devam etti. 

HAYVANLARIN SUYUNU YERE DÖKTÜ

Diğer yandan ise caddedeki bir işletmenin güvenlik kamerasına şoke eden başka bir olay yansıdı. Yaşlı bir erkek vatandaşın işletme önündeki su kabına yaklaştığı ve hayvanların içmesi için konulduğu suyu döktüğü gözlemendi. Su kabını alan yaşlı vatandaş, aldırış etmeden olay yerinden uzaklaştı. Bafra Doğa ve Hayvanseverler Derneği’nce, insanlık dışı bu anlarla ilgili suç duyurusunda bulundu. Dernek yöneticileri konuyla ilgili gerekenin yapılması için sonuna kadar mücadele edeceklerini bildirdi.

 

Tolga BİRGÜCÜ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bah ne zaman kadroya girecek?
Bah ne zaman kadroya girecek?
Diomande yakın takipte 
Diomande yakın takipte