Bafra’da örümcek paniği
Reklam
  • Reklam

Bafra’da örümcek paniği

Samsun’un Bafra ilçesinde tarantulaya benzeyen büyük örümcekler tedirginlik yaratıyor. İlçedeki bir mahallede görülen yüzlerce örümcek için Bafralılar, yetkililerden yardım istiyor

29 Haziran 2020 - 11:16

Bafra ilçesi Aktekke ve İsmet Paşa Mahallesi’nin belirli bölgelerinde belirlenen büyük örümcekler vatandaşta tedirginlik yaratıyor. Bafralılar, yüzlerce siyah ve iri örümcek konusunda ne yapması gerektiğini bilmediklerini ifade ederek, yetkililerden yardım istiyor.

‘NE YAPACAĞIMIZI BİLMİYORUZ’
Örümcek konusundaki tedirginliklerini dile getiren Fatih Okur adlı vatandaş, “Ben şimdiye kadar böyle bir olayla hiç karşılaşmadım. Ailecek tedirginiz. Örümceklerin nereden geldiğini bilmiyoruz. Ne yapacağımızı şaşırdık ve nasıl önlem alacağımızı bilmiyoruz. Çok hızlı büyüyor ve ürüyorlar. Sadece örümceklerin çıktığını gördüğümüz yerleri ilaçlıyoruz” diye konuştu.

‘YÜZLERCE ÖRÜMCEK VAR’

Örümceklerin mahallede başka evlerde de görüldüğüne dikkati çeken Fatih Okur, “Örümceklerin ismini, cismini ve zehirli olup olmadığını da bilmiyoruz ama söylediğim gibi çok tedirginiz. Çatı, duvar köşesi ile tuğla içi ve kenarlarında çok varlar. Yüzlerce örümcek var. Yetkililer nasıl çözüm bulacaklar bilmiyorum ama buna bir an önce çare bulunması gerekiyor” şeklinde konuştu.

Ebubekir YILMAZ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bebeklerde tedavi süreci nasıl ilerliyor?
Bebeklerde tedavi süreci nasıl ilerliyor?
‘SENİN İÇİN PES ETMEDİK BATUHAN’
‘SENİN İÇİN PES ETMEDİK BATUHAN’