Bafra’nın alt geçit problemi çözülüyor
Reklam
  • Reklam

Bafra’nın alt geçit problemi çözülüyor

Samsun’un Bafra ilesinde Tofaş Kavşağı olarak bilinen bölgede alt geçit projesi dün itibariyle başladı

27 Ocak 2021 - 10:57

 

Pek çok trafik kazasının yaşandığı ve yıllardır çözülemeyen Samsun’un Bafra ilçesinde Tofaş Kavşağı olarak bilinen bölgede, alt geçit çalışmalarına dün start verildi.

MİLLETVEKİLİ KIRCALI’DAN AÇIKLAMA

Daha önce kavşakta alt geçit çalışmalarının başlanacağının bilgisini veren AK Parti Samsun Milletvekili Av. Orhan Kırcalı, çalışmaların başlamasıyla birlikte sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaptı. Kırcalı, “Samsun-Bafra-Sinop Karayolu'nun üzerinde yer alan Otogar (Tofaş) Kavşağı yapımına Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımız tarafından olur verilmiştir. Bafra için büyük bir kazanım olacak ‘Tofaş Kavşak’ çalışmalarına kısa sürede başlanacaktır. Kavşağın bir yanında sanayi, diğer yanında otogar ve şehir merkezinin olması nedeniyle, yoğun olan şehir içi trafiğinin Karadeniz Sahil Yolu trafiği ile kesiştiği Tofaş Kavşağı uzun süreli beklemelere, yüklü akaryakıt israfına ve yüksek oranda emisyon salınımına sebep olmaktaydı. Bir süredir devam eden çalışmalarımız neticesinde ‘farklı seviyeli kavşak’ imalatı yapılması onayı Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızdan alınmış olup kısa sürede yapım çalışmalarına başlanılacaktır.  Tüm hemşehrilerimiz adına başta; büyük ve güçlü Türkiye’nin mimarı Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Ulaştırma ve Altyapı Eski Bakanı Cahit Turan’a, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na, Karayolları Genel Müdürü Abdülkadir Uraloğlu’na, Karayolları 7.Bölge Eski Müdürü Murat Gönen’e ve Karayolları 7.Bölge Eski Müdürü Rifat Silov’a teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

Ebubekir YILMAZ

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mahmut KALKAN
    1 ay önce
    Kavşak çalışmaları için bizi ilgilendirdigini için teşekkürler lakin proje teferruatını vatandaşın merakını gidermek adına animasyonlu proje taslagını tarafımıza bilgilendirme yaparsanız seviniriz saygılarımla
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şiddete karşı ‘mor’ forma
Şiddete karşı ‘mor’ forma
Büyükşehir iddialı
Büyükşehir iddialı