Bafra pazarları kontrol altında

Bafra pazarları kontrol altında

Samsun’un Bafra ilçesinde korona virüsü mücadelesi kapsamında Modern Kapalı Büyük Pazar ve Küçük Pazar yerlerinin giriş ve çıkışlarına belediye zabıta ekiplerince kontrol ediliyor

07 Nisan 2020 - 10:06

Bafra Modern Kapalı Büyük Pazar ve Küçük Pazar yerlerinin giriş ve çıkışlarına zabıta ekiplerince kontrol altında tutuluyor. Zabıta Müdürü Uğur Özkülünk, “İçişleri Bakanlığımızın yayınlamış olduğu son genelge kapsamında, vatandaşlarımızın toplu şekilde alışverişlerini yapmış olduğu pazar yerlerimizde giriş ve çıkışlarda kontrol yapıyoruz. Özellikle pazar esnafı arkadaşlarımız ellerinde eldiven, ağızlarına maske takıyor ve sosyal mesafe kuralına uyuyorlar” diye konuştu.

ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Bafra Pazarcılar Odası Başkanı Hüseyin Topuz ise, “Pazara alışveriş yapmak için gelen vatandaşlarımız ilk olarak ateşlerinin ölçümü yapılıyor. Bafra Zabıta ekipleri ve bekçiler tarafından maskesiz içeri alınmıyorlar. Özellikle 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşlarımızda kontrol ediliyor. Pazar yerlerinde giriş ve çıkışlarda vatandaşlarımızın ellerini dezenfekte yapmaları için temizlik malzemeleri bulunuyor. Tüm tedbirlerimizi aldık. Belediye ile ortaklaşa çalışarak her iki pazar yerimizi de önce ilaçla dezenfekte çalışması daha sonra köpükle yıkama yapıldı. Korona virüsüne karşı vatandaşlarımızı koruma adına tüm çalışmalarımız aralıksız devam ediyor” şeklinde konuştu.

 

Ebubekir YILMAZ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tekkeköy’de tarihi alanda cuma namazı
Tekkeköy’de tarihi alanda cuma namazı
Dr. Kamil Furtun ölümünün 5. yılında anıldı
Dr. Kamil Furtun ölümünün 5. yılında anıldı