Bafra Sera OSB’de yeni plan

Bafra Sera OSB’de yeni plan

Samsun’un Bafra ilçesinde kurulumu süren, Türkiye’nin üçüncü tarıma dayalı ihtisas organize sanayi bölgesi olacak olan Bafra Tarıma Dayalı İhtisas (Sera) Organize Sanayi Bölgesi'nin çevre düzeni plan değişikliği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla onaylandı

06 Ocak 2022 - 10:10

Samsun'un Bafra ilçesinde inşası devam eden Bafra Tarıma Dayalı İhtisas (Sera) Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) çalışmalar hızla sürüyor. Hayata geçirildiğinde, Türkiye’nin üçüncü tarıma dayalı ihtisas organize sanayi bölgesi (OSB) niteliği taşıyacak olan OSB’nin kurulacağı bölgede çevre düzeni plan değişikliği yapılacak.

 

OSB BÖLGESİ OLARAK DÜZENLENECEK

Yer seçimi kesinleşen ve Bafra Tarıma Dayalı İhtisas Sera OSB’de, Tarım ve Orman Bakanlığı’nca (Tarım Reformu Genel Müdürlüğü) incelemelerde bulunuldu. Akabinde ise Bafra Tarıma Dayalı İhtisas Sera OSB’nin kurulacağı bölgenin, çevre düzen tekniğinin ‘Organize Sanayi Bölgeleri’ kapsamında düzenlenmesine ilişkin yeni bir plan değişikliği hazırlandı.

 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ONAYLADI

Yetiştirilen sebze, meyve ve hayvansal gıdaların endüstriyel ürüne dönüştürülecek olan kent ve ülke ekonomisine ciddi katkılar sağlayacak olan Bafra Sera OSB’nin yeni Çevre Düzeni Planı Değişikliği, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 1 No'lu Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 102’nci maddesi uyarınca 21.12.2021 tarihinde onaylandı.

 

Tolga BİRGÜCÜ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
‘İktidar yürüyüşünü Samsun’dan başlattık’
‘İktidar yürüyüşünü Samsun’dan başlattık’
MUHTEŞEM
MUHTEŞEM