Bafralı avcılar isyanda
Reklam

Bafralı avcılar isyanda

Bafra Kızılırmak Avcılar Dernek Başkanı Adem Bestil, “Av sezonu, maalesef ülkemiz ve ilçemizde bulunan av avlaklarının yetersiz olmasından dolayı sıkıntılı başlamıştır” dedi

09 Ekim 2019 - 11:56

 

Bafra’daki avlanma alanlarının daraltıldığını ifade ederek, avcıların av alanlarının yok edildiğini kaydeden Bafra Kızılırmak Avcılar Dernek Başkanı Adem Bestil, avcıların avlanmaya alan bulmakta zorlandığını söyledi. Adem Bestil, yeni av sezonunun sıkıntılı başladığını belirtti. Bestik, “Dünya ülkelerin her yerinde göçmen hayvanların limitsiz bir şekilde avlanırken, ülkemizde ise limit ve yasaklarla diğer ülkelerde katliam şeklinde av yapmalarının önü sonuna kadar açılmıştır. Onlar her türlü kanunsuzca, limitsizce avlanmalarının zevkini yaşarken, maalesef biz besliyor, büyütüyor ve koruyoruz; bunun sonunda ise onlar zevkle vuruyorlar. Bu yasaklardan dolayı avcı derneklerimize üye olan avcılarımız üyelikten çıkıp devletimize vergi ödeyen, avcılarımızın sayısında büyük düşüş yaşanırken, kaçak avcılarının önünü açıp sayısını da artırmıştır. Yani kaçak avlanmanın önünü açmıştır. Yetkililerin en kısa zamanda avcı dernekleri ve avcılarla bir araya gelerek bu yasakçı zihniyetten vazgeçmek olacaktır. Yasaklarla bir sonuç elde edilmez, doğaya yapabilecek planlı ve kontrollü bir şekilde bir şekilde yasak olan avcılarımızın avlandıkları yer olan avlakların bir an önce genişletilmesine ve açılmasını sağlamak olacaktır” diye konuştu.

 

‘ÇÖZÜM BULUNMASI GEREKİYOR’

“Avcı derneklerin avcıların kanayan bu yarasına çare bulunması için yetkililere bizzat defalarca başvurulmasına rağmen çözülemeyen, bu kanayan yarayı kapatmalarını ısrarla istiyoruz” diyen Başkan Bestil, şöyle devam etti: “24 Ağustos 2019 av yasağının kalkmasıyla birlikte ilçemizde av sezonun maalesef avcılarımız için problemli ve sıkıntılı başlamış olup, devam etmektedir. Avcı dernekleri olarak yetkililerden bu çözülmesi kolay olan sorumuzu kesin kalıcı çözümler bekliyoruz. Yoksa sıkıntılar fazlasıyla artarak büyüyecek ve çözülmesi zor olacak. Unutmasınlar ki bu ülkenin askeriden sonra en büyük silahlı gücüdür avcılarımız.”

 

Ebubekir YILMAZ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BAL’da 4 takım olacak
BAL’da 4 takım olacak
TFF 3. LİG’DE MÜCADELE EDECEK OLAN ÇARŞAMBASPOR’DAN MESAJ VAR…
TFF 3. LİG’DE MÜCADELE EDECEK OLAN ÇARŞAMBASPOR’DAN MESAJ...