Bandırma Vapuru’nun bilinen tek fotoğrafı
Reklam
  • Reklam

Bandırma Vapuru’nun bilinen tek fotoğrafı

Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıktığı Bandırma Vapuru’nun şimdiye kadarki ilk ve tek fotoğrafı gün yüzüne çıktı

20 Mayıs 2020 - 15:10

Türkiye önceki gün 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı korona virüsü gölgesinde de olsa coşkuya kutladı. Gün içinde gerçekleştirilen etkinliklerin ardından, akşam saatlerinde de televizyon programlarında günün anlam ve önemine binaen, yayınlar yapılmaya devam edildi.

 

ORTAYLI VE ŞENGÖR 19 MAYIS'I ANLATTI

O yayınlardan biri de Habertürk ekranlarında, Fatih Altaylı'nın hazırlayıp sunduğu Teke Tek programı oldu. Altaylı'nın konukları, Prof. Dr. İlber Ortaylı ve Prof. Dr. Celal Şengör'dü. İki hoca da 19 Mayıs ruhunu ele alan açıklamalarda bulundu. Habertürk'te Fatih Altaylı'ya konuk olan Prof. Celal Şengör, çok önemli bir fotoğrafı paylaştı. Güngör, Atatürk'ün Samsun'a çıktığı Bandırma Vapuru'nun bilinen tek fotoğrafını izleyicilerle paylaştı.

BUNUNLA DENİZE AÇILMAK CESARET İSTER

Şengör fotoğraf hakkında, "Bakın, bu Bandırma gemisi. Atatürk'ün Samsun'a gittiği geminin, bildiğimiz tek fotoğrafı bu. Ben bunu yıllar önce Hasan Pulur'a gösterdim. Hasan Pulur dedi ki; 'Bak Celal, ben hayatımda köşemde fotoğraf yayınlamadım. Ama bunu yayınlayacağım.' Bandırma budur. Yani bununla denize açılmak, cesaret ister” yorumunu yaptı.

 

HABER MERKEZİ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Caner şoku!
Caner şoku!
Duygulandıran tribün
Duygulandıran tribün