‘Başkan Mahallemde’

‘Başkan Mahallemde’

Canik Belediyesi vatandaşların taleplerini ve beklentilerini bizzat yerinde dinleyip gözlemleyip çözüm noktasında istişare edebilmek için ‘Başkan Mahallemde’ projesi kapsamında mahalle buluşmaları tertip etti.

07 Eylül 2019 - 11:58

Canik Belediyesi vatandaşların taleplerini ve beklentilerini bizzat yerinde dinleyip gözlemleyip çözüm noktasında istişare edebilmek için ‘Başkan Mahallemde’ projesi kapsamında mahalle buluşmaları tertip etti. Proje kapsamında ilk buluşma Kuzey Yıldızı Mahallesi Gazi Camii önü Venüs Sokak’ta gerçekleştirildi. Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, halk buluşmalarının her hafta devam edeceklerini belirterek, “Daha evvel 100 günlük icraatlarımızı tüm kamuoyuna açık bir şekilde açıklamıştık. Şimdi ise bizzat halkımızın ayağına giderek mahalle buluşmalarını tertip ediyoruz. İlk buluşmamızı da Kuzey Yıldızı mahallemiz de gerçekleştiriyoruz. Bu buluşmalarımız her hafta devam edecek. Belediyeyi devraldığımız günden bugüne bir taraftan yapısal ve mali sorunlarımızın çözümü noktasında çaba sarf ederken diğer taraftan hizmet üretmek için var gücümüzle gece gündüz demeden çalışıyoruz. Daha güzel bir Canik için ilçemizde ve ilimizde bulunan tüm kurumlarla koordinasyon ve işbirliği içerisindeyiz” diye konuştu.

 

HALKIMIZLA ARAMIZA 

DUVAR ÖRMÜYORUZ

 

Kapıların halka sonuna kadar olduğunu kaydeden Sandıkçı, “Bununla birlikte mahalle buluşmalarımızla sizlerle bu şekilde hasbihal etmeyi arzuluyoruz. Görevi devraldık Bismillah dedik, ilk iş olarak yürümeyen hantal sistemi yürür hale getirerek işlemeyen çarkları işler hale getirdik. Treni rayına soktuk. Şimdi vagonları onarıyoruz. İnşallah önümüzdeki süreçte de emekleyen belediyeyi ayağa kaldırdığımız gibi koşar hale de getirecek ve hizmetlerimizi daha seri bir şekilde hayata geçireceğiz. Bu süreçte mental ve metal yorgunlukları gidererek sistemli planlı bir şekilde asli sorunlarımıza yöneliyoruz. Bizim birincil önceliğimiz temizlik, fen işleri, park bahçe, yol kaldırım, kanalizasyon, içme suyu, kentsel dönüşüm, kentsel yenileme peyzaj çalışmaları rekreasyon çalışmaları, genel revizyon imar planları, alt yapı gibi asli sorunlarımızdır. Bu sorunlarımızı Büyükşehir belediyemizle uyumlu bir şekilde çalışarak öncelik sırasına göre 5 yıllık süreç içerisinde gidermeye çalışacağız. Bu noktada Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir beyefendiye sonsuz teşekkürlerimizi arz ediyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımızın şehrimiz için bir şans olacağını hep söylemiştik. Bugün bunun meyvelerini topluyoruz. İlçemizde Büyükşehir Belediyemizin destekleriyle 26 km sathi kaplama ve asfalt yol yaptık” şeklinde konuştu.

 

YOL HARİTAMIZ BELLİ

Sandıkçı açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Günü kurtaran şova yönelik popülist işler değil, geleceği kurtaran akılcı hedefi belli olan proje ve çalışmalarla ilçemizi gerçek manada marka ilçe yapma noktasında yol haritamız belli. Bu noktada samimiyetle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu mahallemizin de imar ve kentsel dönüşüm sorunlarını biliyoruz. Kentsel dönüşüm konusunda tamamıyla vatandaşlarımızla istişare ederek gerçekleştireceğiz. Vatandaşımızın onayı olmayan hiçbir işe imza atmayacağız. Vatandaşımızın rızası olmayan hiçbir işin içerisinde olmayacağız.”

 

Resul BEŞİKÇİ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
3 ŞUBAT’TA BAŞLIYOR
3 ŞUBAT’TA BAŞLIYOR
‘Kuru ekmeğe talim’
‘Kuru ekmeğe talim’