BAŞLIK: ATAKUM’A 
TOKİ GELİYOR
Reklam

BAŞLIK: ATAKUM’A 
TOKİ GELİYOR

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) ‘100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi’ kapsamında Samsun’a yapılacak konutların ayrıntıları netleşirken, bu kapsamda Atakum ilçesine ilk defa 950 konut yapılacağı duyuruldu

17 Aralık 2019 - 11:22

 

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) yetkililerinin edinilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kamuoyuna açıklanan ‘100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi’nde talep toplanmaya dün start verildi. Proje kapsamında Canik ve 19 Mayıs ilçelerine de konutların inşa edileceği kaydedilirken, Atakum ilçesine de projenin uygulanacağı kaydedildi. İlk defa TOKİ’nin konut yapacağı Atakum’a, toplamda 950 yeni konut inşa edileceği bilgisi alındı.

HANGİ İLÇEYE KAÇ KONUT YAPILACAK?

Edinilen bilgilere göre: TOKİ, Atakum ilçesinde 2+1 nitelikli 665 ve 3+1 nitelikli 285 olmak üzere toplam 950 konut yapılacak. Canik ilçesinde 2+1 nitelikli 175 ve 3+1 nitelikli 75 olmak üzere toplam 250 konut yapılacak. 19 Mayıs ilçesinde ise 2+1 nitelikli 210 ve 3+1 nitelikli 90 olmak üzere 300 konut yapımı gerçekleştirilecek. Konutlar için başvuru dönemi 16 Aralık 2019 -15 Ocak 2020 tarihleri olarak belirlenirken, başvuru ücretlerinin T.C. Ziraat Bankası A.Ş. üzerinden alınacağı kaydedildi. TOKİ’nin Samsun’a konut inşa edileceği mahalleler önümüzdeki dönemde belli olacak.

BAŞVURU ÜCRETLERİ 500 VE BİN LİRA
Diğer yandan projede yer almak isteyenlerin, 2+1 konutlar için 500 lira, 3+1 konutlar için bin lira başvuru ücreti ödemesi gerekiyor. Yeni sosyal konutların yapılacağı il ve ilçelerin listesi ile konut sayılarına ilişkin detaylı bilgilere "www.toki.gov.tr" resmi internet sitesi ve "444 86 54 Alo TOKİ" hattından erişilebiliyor. 

ŞEHİT AİLELERİ VE ENGELLİYE KONTENJAN

‘100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi’ kapsamında şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimlerine, ayrıca en az yüzde 40 engeli bulunan vatandaşlara özel kontenjan ayrılacağı kaydedildi. 

1 YILDAN AZ OLMAMA ŞARTI ARANIYOR

Başvuru yapmak isteyen vatandaşların projenin bulunduğu ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması şartı aranıyor. Başvuru sahiplerinin Toplu Konut İdaresi’nden konut satın almamış olması, Toplu Konut İdaresi’nden konut kredisi kullanmamış olması ve 25 yaşını tamamlamamış olmaması gerekiyor.

HABER MERKEZİ

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Ayhan
  7 ay önce
  Admin, 25 yaşını tamamlamış olması gerekiyor. Yanlış yazmışsınız.
 • Nuri
  7 ay önce
  Nasıl bir cümle 25 yaşını tamamlamamış olmaması gerekiyor.beynim yandı yaw
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
‘SÜPER LİG’İN BİTMESİNİ BEKLEDİK’
‘SÜPER LİG’İN BİTMESİNİ BEKLEDİK’
Altyapı tesisinde geri sayım
Altyapı tesisinde geri sayım