Batı Çevre Yolu gelecek yıl ihale edilecek
Reklam
  • Reklam

Batı Çevre Yolu gelecek yıl ihale edilecek

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Batı Çevre Yolu’nun gelecek yıl ihale edileceğini açıklayarak, “Atakum bambaşka bir vizyona doğru yürüyecek” dedi

23 Kasım 2021 - 11:59

 

2024 yılına yetiştireceklerini ifade ettikleri 946 mahallenin alt yapı yatırımlarını 2022 yılı sonunda bitireceklerini dile getiren Başkan Demir, “Yol yatırımlarımızı genişleterek ve kaliteli bir şekilde yapıyoruz. SASKİ ile ilgili de Atakum’da çok ciddi çalışma yaptık. 19 Mayıs’a kadar yolun altındaki tüm altyapıyı bitiriyoruz. Şimdi yolun üstüne de başladık. Önümüzdeki seçimden sonra da tüm altyapıyı bitireceğiz, bütün imar yollarını da açacağız. Önce sathi kaplama yapacağız, zemin iyice sağlamlaştıktan sonra da asfalt dökeceğiz” diye konuştu.

ENERJİ MALİYETİ YÜZDE 35 DÜŞECEK
19 Mayıs ilçesindeki atık su arıtma tesisini büyüttüklerini kaydeden Başkan Mustafa Demir, “Batı Park’ın solunda yeni bir teknoloji ile atık su arıtma tesisi yapacağız. Atakum kısmını hiçbir kirliliğe ve kokuya sebebiyet vermeden orada toplayacağız. Böylelikle enerji maliyetlerini de yüzde 35 civarında düşüreceğiz. Pompalarda ileri biyolojik arıtma tesisine basıyoruz. Orada arıtıp yine pompalarla denize deşarj ediyoruz. Dolayısıyla bu sorunu kalıcı ve nitelikli bir şekilde çözeceğiz” şeklinde konuştu.

TRAFİK RAHATLAYACAK

Başkan Demir açıklamasının devamında şunları söyledi: “Atakum’da imar yollarına ciddi bir şekilde girdik. Toybelen bitmek üzere. Kamalı’daki bulvarı da önümüzdeki sene açıyoruz. Trafiği ciddi şekilde yukarıya alacak bu bulvarla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Ama Toybelen’in bitmesini beklememiz gerekiyor. Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı’na çok güzel bir proje hazırladık. Genişliğini 40 metreye çıkarıyoruz. AFAD kavşağını üstten, tepeyi de alttan geçiyoruz. Projeyi 1,5 sene önce bitirdik. Ulaştırma Bakanımız geldi. Orayı birlikte inceledik. Sağlıklı bir çözüm önerisi de geldi. Karayolları bir çalışma başlattığında biz de projenin inşasına başlayacağız. Bittiğinde bulvar şimdiki trafiğin 2 katını taşıyacak hale gelecek. Trafik de büyük ölçüde rahatlayacak.” HABER MERKEZİ

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ali balbal
    1 hafta önce
    Sayin baskan cumhurbaskanin talimatiyla herhalde butun projelerini ya 2023 de yada bir sonraki secimde bitirecekmis. Haydi hayirlisi. Bakan oldugu donemde verdigi sozleri bahsettigi projeleri bir bir yerine getirdi bunlarida yapar insaallah. Ama umudumda yok guvenimde. Bakanliginda neydi ki belediye baskanliginda ne olsun. Yazik Samsunun kocaman 5 yilina.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun'da aranan 61 kişi yakalandı
Samsun'da aranan 61 kişi yakalandı
1930 Bafraspor evinde kayıp
1930 Bafraspor evinde kayıp