BATI PARK ÖN PLANDA

BATI PARK ÖN PLANDA

Yılport Samsunspor’un kurmayı düşündüğü dev altyapı tesisinin yeri için Batı Park ön plana çıktı. Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından, kırmızı-beyazlı kulübe Batı Park’ta 85 dönüm arazi tahsis edileceği öğrenildi

29 Temmuz 2019 - 11:04

SONA GELİNDİ

Yılport Samsunspor’un uzun süredir peşinde olduğu dev altyapı tesisi kurmak için aradığı arazi çalışmalarında sona gelindi. İlk etapta Samsun-Ordu karayolu üzerinde bulanan Petrol Ofisi Dolum Tesisleri’nin arkasındaki Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne ait dolgu alanı düşünülmüştü. Fakat yapılan zemin etütlerinden sonra bu alanın uygun olmadığı anlaşılınca, ibre başka yerlere döndü. Kırmızı-beyazlı kulüp ile Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin birlikte oluşturduğu komisyon tesis için Batı Park görüşünü sundu.

SIRADA TAHSİS VAR

İlkadım ilçesi Baruthane mevkiinde bulanan Batı Park’ta da çalışmaların tamamlandığı ve tesisin yapılması için uygun olduğu görüşüne varıldığı öğrenildi. Önümüzdeki günlerde Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından, bu alanda Samsunspor’a 85 dönüm araziyi altyapı tesisi için tahsis edeceği belirtildi. Eğer herhangi bir pürüz çıkmazsa, arazi tahsisinin ardından altyapı tesisi için ilk kazmanın en geç bir ay içinde vurulması bekleniyor.

Kaynak: Mustafa ATASEVEN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
PEHLİVANOĞLU’NDAN TED’DE ÖNEMLİ MESAJLAR
PEHLİVANOĞLU’NDAN TED’DE ÖNEMLİ MESAJLAR
Karadeniz'de CHP'li belediyelerden dayanışma 
Karadeniz'de CHP'li belediyelerden dayanışma