BATUHAN BEBEK 4 PARMAK OLARAK DÜNYAYA GELDİ

BATUHAN BEBEK 4 PARMAK OLARAK DÜNYAYA GELDİ

Samsun'da yaşayan Maytalman ailesinin 9 aylık bebeği Batuhan, 4 parmak olarak dünyaya geldi. Aile, Samsun Valisi Kaymak ve diğer yöneticilere seslenerek yardım istedi

24 Şubat 2020 - 16:21

Samsun'da doğuştan engelli olan ve 4 parmak olarak doğan 9 aylık Batuhan için, ailesi yardım çağrısında bulundu. Anne ve babasının engelli olması nedeniyle Batuhan bebekte engelli olarak dünyaya gözlerini açtı. Bilekleri doğuştan içeri doğru eğimli ve 4 parmak olarak doğdu. İki elinde de baş parmakları olmayan Batuhan bebek için, aile yöneticilere seslendi.

150 BİN TL LAZIM

Anne Ela Yeter Maytalman, ameliyat sayesinde bebeğinin bileklerinin normal insanlar gibi olacağını ve parmak ekleneceğini belirterek, "Biz kendimiz için hiçbir şey istemiyoruz. Bebeğimiz yeter ki sağlığına kavuşsun. Biz anne baba olarak engelli olduğumuz için bebeğimiz de engelli olarak dünyaya geldi. Batuhan'ın bilekleri benim bileklerim gibi içe doğru eğimli oldu. Ellerinde baş parmakları da yok. Bu şekilde doğdu. Biz doğduğundan beri birçok doktor gezerek bu duruma bir çözüm aradık. Doktor doktor gezdik. Ankara'da bir doktor olduğunu öğrendik. Araştırdığımızda bu işin uzmanı olduğunu gördük. Bu şekilde birçok ameliyatı gerçekleştirmiş. Ancak engelli olduğumuz için ben çalışamıyorum sadece eşim çalışabiliyor. Sağolsunlar hayırseverler bir miktar yardımda bulundu ancak yeterli gelmedi. Ameliyat 150 bin TL’yi buluyor. Bizim de durumumuz yok. Bu parayı bulacak kazanacak gücümüz yok. Samsun Valimiz Osman Kaymak'tan sesimizi duymasını istiyoruz" dedi.

YARDIM BEKLİYORUZ

Baba Ünal Maytalman ise, kendisinin de ihmal sonucu engelli kaldığını ifade ederek, "Ben engelli oldum oğlum olmasın. Yetkililerden tedavi için yardım bekliyoruz. Oğlum oyun oynarken bile bileklerinin içe doğru olmasından dolayı zorlanıyor. Oynayamıyor tutunamıyor. Bir yeri tutamıyor. Biz kendimiz için bir şey istemiyoruz. Oğlumuzun tedavi masraflarını karşılayacak durumumuz yok. Benim maaşımla geçinmeye çalışıyoruz. Tedavi için gerekli parayı nasıl bulacağız bilmiyorum. Ancak yöneticilerimizin sesimizi duymasını istiyorum" diye konuştu.

Kaynak: Samsun Haber Ajansı

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Eczanelere korona düzenlemesi
Eczanelere korona düzenlemesi
7 FUTBOLCUNUN SÖZLEŞMESİ BİTİYOR
7 FUTBOLCUNUN SÖZLEŞMESİ BİTİYOR