Belgeleri Demirtaş verdi
Reklam
  • Reklam

Belgeleri Demirtaş verdi

İlkadım Belediyesi'nin ortağı olduğu 'Geleneksel Sokak Oyunlarıyla Bilgisayar Bilimi' adlı projede katılımcıların belgelerini İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş verdi

12 Eylül 2021 - 15:51

Türkiye'de desteklenen 100 projeden biri olan, TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları 2020/1 çağrısı kapsamında Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve İlkadım Belediyesi'nin de proje ortağı olduğu ‘Geleneksel Sokak Oyunlarıyla Bilgisayar Bilimi’ İlkadım sokaklarında gerçekleştirildi. Geleneksel sokak oyunlarına entegre edilen bilgisayar bilimi etkinliklerine Kalkancı Mahallesi 294. Sokak ev sahipliği yaptı. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Emine Şenduru'un yönetiminde uzman araştırmacı, eğitmen ve rehberlerle bir ekip halinde katılım sağlayan Baruthane Ortaokulu, Kılıçaslan Ortaokulu, Belediye Ortaokulu ve Şehit Burak Zor Ortaokulu öğrencileri sek sek, misket, yağ satarım bal satarım ve istop gibi sokak oyunlarıyla çocukların problem çözme süreci, farklı algoritmaları en hızlı ve doğru çözümü seçmeleri test edildi.

DEMİRTAŞ’A TEŞEKKÜR

Projenin kapanış etkinliğinde konuşan Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Emine Şendurur, “Projemizde İlkadım ilçemizin sokaklarını bizlere açan belediye başkanımıza ve emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

BELGELER TAKDİM EDİLDİ

Konuşmaların ardından katılım sağlayan öğrencilere katılım belgelerini Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Şener Şentürk takdim ederek, Proje Yürütücüsü Doç. Dr. Emine Şendurur ve uzman eğitimcilerin katılım belgesini İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş takdim etti.

 

Resul BEŞİKÇİ

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun’da Gazapizm ve Gaye Su Akyol rüzgarı
Samsun’da Gazapizm ve Gaye Su Akyol rüzgarı
Öğrenciler tehlike altında
Öğrenciler tehlike altında