Ben işçinin hakkını yemem

Ben işçinin hakkını yemem

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, yeni makam aracı aldığı yönündeki iddialara, “Ben belediyenin sorunları ve borçlarıyla uğraşıyorum. Durum böyleyken, ekstra harcama yapmak benim karakterimde yok. Kimsenin emeğini hakkını çar-çur etmem” dedi

31 Ağustos 2019 - 11:04

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, sosyal medya üzerinden yeni makam aracı aldığı iddiasıyla fotoğraf paylaşanlara Gazete Gerçek’e yaptığı açıklamayla yanıt verdi. Demirtaş, hakkında karalama kampanyası yürütenleri ‘ahlaksız’ olarak nitelendirdi. Diğer yandan, belediyenin borçlarıyla uğraştığına dikkati çeken Demirtaş, işçiyle aynı maaşı aldığına dikkati çekerek, “Kimsenin emeğini hakkını çar-çur etmem” dedi.


ESKİ MAKAM ARACINI KULLANIYORUM
Necattin Demirtaş, “Söz konusu fotoğraflardaki araç, belediyemize yapılan bağıştır ve makbuzunu isteyen gelip belediyemizde görebilir. Araç gerçektir ancak makam aracı değildir. Plakamızı taktık doğrudur ve ben halen eski makam aracını kullanıyorum” diye konuştu.

 

KİMSENİN EMEĞİNİ HARCAMAM
Hakkında karalama kampanyaları yürütüldüğünü ifade eden Necattin Demirtaş, “Ben belediyenin sorunları ve borçlarıyla uğraşıyorum. Durum böyleyken, ekstra harcama yapmak benim karakterimde yoktur. Kimsenin emeğini hakkını çar-çur etmem. Ben bir başkan olarak, işçinin parasını vermeye çabalıyorum. İşçi kardeşlerim ne alıyorsa ben de o maaşı alıyorum. Ben emekçinin yanında olan bir başkanım. İşçinin neden parasını yiyeyim” şeklinde konuştu.


BU KARALAMALARI YAPAN AHLAKSIZ
Necattin Demirtaş, şöyle devam etti: “Bu karalamaları yapanlar ahlaksızdır. Sözde siyaset yapıyorlar ancak beni tanıyan tanır. Bu iddiaları gündeme getirenler, kötü niyetlidir. Bunlara itibar edecek, muhatap olacak değilim. Bu tür şeylere laf yetiştirecek değilim. Ben 64 yaşındayım, tüm Samsun’un sokaklarında yıllardır gezerim ve bunu herkes bilir. Bugüne kadar bizi tanıyamadılarsa, söylenecek bir şey yoktur.”

 

Tolga BİRGÜCÜ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İphone 9 Tanıtım tarihi sızdırıldı
İphone 9 Tanıtım tarihi sızdırıldı
Muhsin şoku!
Muhsin şoku!